*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Φάιλντ – Όλντερσοτ 0-2

*4/5 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΛΝΤΕΡΣΟΤ

Προηγούμενο ματς: Η Όλντερσοτ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Χάλιφαξ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ράιτ στο 28ο λεπτό. Ο Τολάζ στο 48’ και ο Τόμας στο 69’ σκόραραν τα δύο γκολ που της χάρισαν τη μεγάλη νίκη – ανατροπή.

H Ολντερσοτ έχει να αγωνιστεί 10 μέρες, όταν και πέρασε με 1-2 από το γήπεδο της Χάλιφαξ, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει.

Επίσης κέρδισε τον τελευταίο αγώνα στο γήπεδό της, έπειτα από τέσσερις αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει σε αυτό.

Πάντως σε σχέση με προηγούμενες σεζόν, που πάλευε να μείνει στην κατηγορία, φέτος τα πηγαίνει πολύ καλύτερα. Βρέθηκε πάλι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, αλλά σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από ομάδα εκτός αυτών.

Όλντερσοτ Στατιστικά

*30/38 G/G στη σεζόν, 14/17 εντός έδρας

*27/38 over 2,5 στη σεζόν, 10/17 εντός έδρας

ΦΑΪΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φάιλντ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Ίστλεϊ, σκοράροντας με τους Κέι (42’), Χάουτον (47’), με την αντίπαλο της με μειώνει στο τελικό σκορ με τον Ριβς στο 74ο λεπτό.

Η Φάιλντ κέρδισε και την Ίστλεϊ με 1-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας τρίτη συνεχόμενη νίκη, με μία εξ αυτών να είναι στο τελευταίο παιχνίδι που έπαιξε, μακριά από την έδρα της.

Δείχνει αποφασισμένη να μείνει στην κατηγορία, αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές, με νίκες, έχοντας πλέον και δύο μακριά από την έδρα της.

Βγήκε μετά από καιρό εκτός ζώνης υποβιβασμού, αλλά πλέον έχει πλησιάσει σε απόσταση βολής, στο -1 και στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής. Μάλιστα είναι τέτοιο το πρόγραμμα, που αν κερδίσει, θα βγει από αυτήν.