*2η αγωνιστική

*Οι 10 τελευταίοι αγώνες τους, ανεξαρτήτως έδρας, έχουν λήξει G/G.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ρότσντεϊλ πέρασε χωρίς να παίξει τελικά στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ, αφού η Χάρογκεϊτ παραιτήθηκε, καθώς λόγω κορωνοϊού ζήτησε αρχικά αναβολή του αγώνα. Το αστείο είναι πώς από την ίδια ομάδα έχασε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, με 3-2 εκτός έδρας, παρόλο που έκανε τα πάντα για να αποφύγει την ήττα, ισοφαρίζοντας σε 2-2 ενώ έχανε με 2-0, πριν δεχθεί ένα τέρμα στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Επομένως και αυτή ψάχνει την πρώτη της νίκη στη σεζόν, σε μία περίοδο που δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο γι’ αυτήν.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του μέσου Κοχεάν που έλειψε και από τα προηγούμενα παιχνίδια.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ρότσντεϊλ έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Χάρογκεϊτ, με γκολ που δέχθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπάρελ, παρόλο που νωρίτερα είχε ισοφαρίσει με τέρματα των Νιούμπι (15’), Γκραντ (49’), τα δύο γρήγορα γκολ που είχε δεχθεί από τους Αρμστρονγκ (5’), Πάτισον (10’).

Ρότσντεϊλ Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια της (δες το στην Interwetten)

*Εχει 4/6 G/G σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΚΑΝΘΟΡΠ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σκάνθορπ ηττήθηκε και από την Μπάροου με 1-0 εκτός έδρας, για το Λιγκ Καπ, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί και από αυτόν τον θεσμό. Και δεν έχει ξεκινήσει καθόλου καλά και αυτό το πρωτάθλημα, αφού έχασε στην πρώτη αγωνιστική, παρόλο που προηγήθηκε, ενώ το χειρότερο ήταν πώς και οι δύο εμφανίσεις της δεν ήταν καθόλου καλές και έχουν δημιουργήσει προβληματισμό.

Και από τον σημερινό αγώνα θα λείψει ο επιθετικός Τζάρβις, ο αμυντικός Μίλεν, ενώ χτύπησαν στο παιχνίδι της πρεμιέρας και δύσκολα θα παίξουν απόψε οι Μπίλσον (ΤΕ), Ο’ Νιλ (ΕΠ), Χάλαμ (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μπάροου, χάρη σε ένα τέρμα του Σι στο 50ο λεπτό του αγώνα, σε ένα παιχνίδι που ήταν ισορροπημένο και φαινόταν πώς όποια ομάδα σκοράρει μάλλον θα κερδίσει κιόλας.