*Η Μίλαν κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΣΑΣΟΥΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Σαλερνιτάνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Λοριεντέ (37′) και Μπαϊράμι (44′), απάντησαν οι Καντρέβα (52′ πεν.) και Ματζόρε (90+1′).

Τη χαλαρότητά της στο δεύτερο ημίχρονο πλήρωσε ακριβά η Σασουόλο. Πήγε σε αυτό καβάλα στ’ άλογο πετυχαίνοντας δύο γκολ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου. Είδε την ουραγό Σαλερνιτάνα να μειώνει στο 52′ από την άσπρη βούλα του πέναλτι, δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί κάποιες καλές ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν και, τελικά, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τους “νεροβέρντι” που παραμένουν στην προτελευταία θέση της Σέριε Α και στο -2 από τη 17η Ελλάς Βερόνα. Πανηγύρισαν μόλις μία νίκη σε 12 αγωνιστικές επί της Φροζινόνε (1-0 εντός) στις 9 Μαρτίου (τρεις ισοπαλίες, οχτώ ήττες).

Θα πρέπει να γυρίσουμε οχτώ χρόνια πίσω, στις 6 Μαρτίου 2016, για να βορύμε την τελευταία εντός έδρας νίκη τους επί της Μίλαν (2-0): Έκτοτε σημείωσαν μία ισοπαλία και έξι ήττες. Αμφίβολη κρίνεται η συμμετοχή του Έρλιτς από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, πρόβλημα προέκυψε με τον Καστιγιέχο που τέθηκε νοκ άουτ.

ΣΑΣΟΥΟΛΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δέχτηκε γκολ στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Ρόμα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Μαντσίνι στο 17′.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το “San Siro” και τις μπόλικες ευκαιρίες που δημιούργησε στον πρώτο ιταλικό εμφύλιο με τη Ρόμα η Μίλαν και, πλέον, καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα στο “Olimpico” την Πέμπτη (18/4), στο πλαίσιο των προημιτελικών του Γιουρόπα Λιγκ.

Η εν λόγω ήττα έβαλε τέλος σε νικηφόρο σερί επτά αναμετρήσεων των “ροσονέρι”, την προηγούμενη βδομάδα δεν δυσκολεύτηκαν να προσπεράσουν το εμπόδιο της Λέτσε (3-0 εντός). Σήμερα έχουν την ευκαιρία να “ανοίξουν” ακόμα περισσότεροτ τη διαφορά από την 3η Γιουβέντους, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς γκολ στο “Derby della Mole” με την Τορίνο το βράδυ του Σαββάτου.

Το συγκρότημα του Πιόλι πανηγύρισε τέσσερις σερί εκτός έδρας νίκες με διαφορά γκολ 9-3, την προηγούμενη σεζόν πέταξε δύο βαθμούς στην έδρα της Σασουόλο (0-0) στις 31 Αυγούστου 2022. Λογικά θα υπάρξει ροτέισον από τον Ιταλό προπονητή, θέση βασικού διεκδικεί ο Γιόβιτς. Δεν υπολογίζεται ο Μενιάν.