*Στον πρώτο γύρο: Βόλφσμπουργκ – Φράιμπουργκ 0-1

*NG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Η Φράιμπουργκ επικράτησε στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (μία ήττα).

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι για στοιχημα ✅

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με τη Μάιντς. Ο Γκρέγκοριτς άνοιξε το σκορ στο 6′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Μπούρκαρντ στο 40′.

Με το καλημέρα στην αναμέτρηση η Φράιμπουργκ προηγήθηκε της Μάιντς στο “Europa Park” κι έφτασε εκατοστά μακριά από το 2-0, όταν ο Γκρέγκοριτς είδε τον αντίπαλο πορτιέρο να πραγματοποιεί σπουδαία απόκρουση στο 29′. Δέχτηκε πίεση και ισοφαρίστηκε λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Ελάχιστες οι ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο ένθεν κακείθεν, εκ των κορυφαίων αυτή του Γκρέγκοριτς στο 58′ με σουτ από διαγώνια θέση. Έχασαν έδαφος στην προσπάθεια που κάνουν για ευρωπαϊκή έξοδο οι “Βραζιλιάνοι του Μπράισγκαου”. Πανηγύρισαν τέσσερις νίκες στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές με τη Βόλφσμπουργκ (μία ήττα).

Παράλληλα παραμένουν αήττητοι στις πέντε τελευταίες εντός έδρας με αυτή (3-2-0), στις προηγούμενες πέντε είχαν γνωρίσει ισάριθμες ήττες. Το συγκρότημα του Στράιχ δεν έχει εκμεταλλευτεί την έδρα του από τις αρχές Φεβρουαρίου: Σε έξι αγωνιστικές έχει απολογισμό 0-3-3, στις πέντε δέχτηκε τουλάχιστον από δύο γκολ. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Σάλαϊ, ωστόσο δεν αναμένεται στο βασικό σχήμα.

ΦΡΑΪΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Μπόχουμ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Βιντ στο 43′.

Δέχτηκε ισχυρή πίεση από την Μπόχουμ στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης στη “Volkswagen Arena”. Στάθηκε τυχερή σε αρκετές περιπτώσεις καταφέρνοντας, μάλιστα, να προηγηθεί λίγο πριν τη συμπλήρωση των 45′! Το εν λόγω γκολ επηρέασε αρνητικά τους φιλοξενούμενους που αδυνατούσαν να απειλήσουν στο δεύτερο ημίχρονο.

Νίκη μετά από δύο σερί ήττες για τους “λύκους” που συνεχίζουν την προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού. Μετρούν δύο σερί ήττες από την Φράιμπουργκ, ποτέ στο παρελθόν δεν έχει γίνει το σχετικό 3Χ3 στην Μπουντεσλίγκα. Το συγκρότημα του Χάζενχουτλ έχει συγκεντρώσει μόλις 12 βαθμούς στις 15 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές, πανηγύρισε μόλις τρεις σχετικές νίκες στη φετινή Μπουντεσλίγκα.

Ενδιαφέρον έχει το στατιστικό που θέλει τη Βόλφσμπουργκ να πετυχαίνει 23 από τα συνολικά 35 γκολ της στο πρώτο ημίχρονο. Την ποινή τιμωρίας του εξέτισε ο Γεντζ που επιστρέφει στην αποστολή. Ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που ένιωθε ο Καστέελς και αναμένεται κάτω από τα γκολπόστ, από τραυματισμό ταλαιπωρείται ο Νμετσά.