*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χιμπέρνιαν-Σέλτικ 0-0.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σέλτικ-Χιμπέρνιαν 4-1.

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σεντ Μίρεν, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γκόγκιτς στο 8’ και το 0-2 ο Κίλτι με πέναλτι στο 34’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Μαντρόν στο 44’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για τη Χιμπέρνιαν. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως απείλησε με ελάχιστες από αυτές την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μην καταφέρει να βρει δίχτυα. Αμυντικά δέχθηκε έντονη πίεση, στην οποία υπέκυψε με τρομερή ευκολία, δεχόμενη τρία γκολ από το πρώτο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από αυτή την κακή εμφάνιση. Έχει για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας, όμως το έργο της αναμένεται ακόμα πιο δύσκολο, καθώς φιλοξενεί την πρωτοπόρο Σέλτικ. Δεν διανύει καθόλου καλή περίοδο στη σεζόν, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, την ώρα που επιθετικά απέτυχε να βρει δίχτυα στις δύο από τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με την 6η Νταντί, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.

Χιμπέρνιαν Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Αμπερντίν με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μιόβσκι στο 50’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κουν στο 63’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Σέλτικ. Καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε έντονα, όμως δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε στη συνέχεια με την ασφυκτική πίεση που άσκησε να φέρει το ματς στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, αλλά ταυτόχρονα απογοητευμένη από το γεγονός ότι «πέταξε» βαθμούς κόντρα στην Αμπερντίν. Δεύτερη σερί εκτός έδρας αναμέτρηση και σήμερα το ματς δεν αναμένεται και πάλι τόσο εύκολο. Μπορεί βέβαια να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες της Χιμπέρνιαν ώστε να σκοράρει με μεγαλύτερη άνεση, παρ’ όλα αυτά θα χρειαστεί κι εκείνη με τη σειρά της να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα.