Σούπερ Λιγκ 2022-2023: Κλήρωση & Πρόγραμμα

Ολυμπιακός ΠΑΟΚ

Κλήρωση Σούπερ Λιγκ 2022-2023: Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 25/07 η κλήρωση για το ελληνικό πρωτάθλημα της νέας σεζόν και θα έγινε γνωστό το πρόγραμμα.

Την Παρασκευή 19 Αυγούστου θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ. Την 3η αγωνιστική το θα γίνει το πρώτο μεγάλο ντέρμπι (Άρης – ΠΑΟΚ), μία εβδομάδα αργότερα ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί την ΑΕΚ.

Η κορυφαία εταιρία στοιχημάτων στον πλανήτη
bet365-logo
ΕΓΓΡΑΦΗ
21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα

Πιο συγκεκριμένα, τα ντέρμπι θα διεξαχθούν τις εξής αγωνιστικές:

  • Άρης – ΠΑΟΚ (3η αγωνιστική,03-04/09)
  • Παναθηναϊκός – ΑΕΚ (4η αγωνιστική, 10-11/09)
  • Άρης – Ολυμπιακός (5η αγωνιστική 17-18/09)
  • ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός (6η αγωνιστική, 01-02/10)
  • Άρης – ΑΕΚ (7η αγωνιστική, 08-09/10)
  • Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (8η αγωνιστική 15-16/10)
  • Παναθηναϊκός – Άρης (9η αγωνιστική, 22-23/10)
  • ΑΕΚ – ΠΑΟΚ (10η αγωνιστική, 29-30/10)
  • Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (11η αγωνιστική, 05-06/11)
  • Ολυμπιακός – ΑΕΚ (13η αγωνιστική, 12-13/11)
  • ΠΑΟΚ – Άρης (16η αγωνιστική, 04-05/01)
  • ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (17η αγωνιστική (07-08/01)
  • Ολυμπιακός – Άρης (18η αγωνιστική14-15/01)
  • Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ (19η αγωνιστική, 21-22/01)
  • ΑΕΚ – Άρης (20η αγωνιστική, 28-29/01)
  • ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός (21η αγωνιστική, 04-05/02)
  • Άρης – Παναθηναϊκός (22η αγωνιστική, 11-12/02)
  • ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (23η αγωνιστική, 18-19/02)
  • Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός (24η αγωνιστική, 25-26/02)
  • ΑΕΚ – Ολυμπιακός (26η αγωνιστική, 11-12/03)

Οι σημαντικές ημερομηνίες της Σούπερ Λιγκ 2022-2023:

  • Έναρξη: 19/08/2022
  • Τέλος 1ου γύρου: 13/11/2022
  • Έναρξη 2ου γύρου: 21/12/2022
    Τέλος κανονικής περιόδου: 12/03/2023
  • Έναρξη Πλέι οφ & Πλέι άουτ: 18/03/2023
  • Τέλος Πλέι οφ και Πλέι άουτ: 14/03/2023

Κλήρωση Σούπερ Λιγκ 2022-2023

Δείτε παρακάτω την κλήρωση Σούπερλιγκ 2022 – 2023 και το πρόγραμμα:

1η αγωνιστικη (19-21/08)
Άρης – Λεβαδειακός
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Βόλος – Αστέρας Τρίπολης
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναθηναϊκός – Ιωνικός
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
Λαμία – ΑΕΚ

2η αγωνιστική (27-28/08)
ΑΕΚ – Βόλος
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός
Ιωνικός – Λεβαδειακός
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός
Παναιτωλικός – Άρης
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

3η αγωνιστική (03-04/09)
ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Βόλος – ΟΦΗ
Λεβαδειακός – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – Ιωνικός
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

4η αγωνιστική (10-11/09)
Αστέρας Τρίπολης – Άρης
Ιωνικός – Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Βόλος
ΟΦΗ – Παναιτωλικός
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
ΠΑΟΚ – Λαμία
ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός

5η αγωνιστική (17-18/09)
Άρης – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – Λαμία
Βόλος – Ιωνικός
Λεβαδειακός – Αστέρας Τρίπολης
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός – ΑΕΚ

6η αγωνιστική (01-02/10)
ΑΕΚ – Ιωνικός
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
Βόλος – Άρης
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
Λαμία – Λεβαδειακός

7η αγωνιστική (08-09/10)
Άρης – ΑΕΚ
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Ιωνικός – Λαμία
Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – Βόλος

8η αγωνιστική (15-16/10)
ΑΕΚ – Ατρόμητος
Άρης – Ιωνικός
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Βόλος – Λεβαδειακός
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ
Λαμία – Παναθηναϊκός

9η αγωνιστική (22-23/10)
Ατρόμητος – Βόλος
Ιωνικός – ΠΑΣ Γιάννινα
Λεβαδειακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Λαμία
Παναθηναϊκός – Άρης
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

10η αγωνιστική (29-30/10)
ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Άρης – ΟΦΗ
Βόλος – Παναθηναϊκός
Ιωνικός – Παναιτωλικός
Λεβαδειακός – Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Λαμία
ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης

11η αγωνιστική (05-06/11)
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Ατρόμητος – Άρης
ΟΦΗ – Ιωνικός
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Λεβαδειακός
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Λαμία – Βόλος

12η αγωνιστική (09-10/11)
ΑΕΚ – ΟΦΗ
Άρης – Λαμία
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα
Ιωνικός – ΠΑΟΚ
Λεβαδειακός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

13η αγωνιστική (12-13/12)
Άστέρας Τρίπολης – Ιωνικός
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Βόλος
ΠΑΣ Γιαννινα – Άρης
Λαμία – Παναιτωλικός

Δείτε παρακάτω το πρόγραμμα του 2ου γύρου:

προγραμμα σουπερ λιγκ

προγραμμα σουπερ λιγκ 4

Η κορυφαία εταιρία στοιχημάτων στον πλανήτη
bet365-logo
ΕΓΓΡΑΦΗ
21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210‍9237777, Παίξτε Υπεύθυνα