*6η αγωνιστική

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal και Over 3,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Χαμ Καμ στα έξι τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Κρίστιανσουντ (2-3-1).

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΚΡΙΣΤΙΑΝΣΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από την Στρομσγκόντσετ εκτός έδρας και αποκλείστηκε από την συνέχεια του κυπέλλου. Τα πάντα κρίθηκαν από το πρώτο μέρος με τρία γκολ της γηπεδούχου  (26′, 42′, 45+1′), ενώ στο ρελαντί δέχτηκε και τέταρτο γκολ στα τέλη του δευτέρου ημιχρόνου (83′).

Το γεγονός πως φιλοξενήθηκε δύο φορές από την Στρομσγκόντσετ μέσα σε λίγες ημέρες, της άφησε μεγάλη κόπωση και αυτό φάνηκε περισσότερο στο δεύτερο χρονικά παιχνίδι, αυτό του κυπέλλου. Με αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της και χωρίς ιδέες, δεν μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική και μοιραία αποκλείστηκε. Το ματς του πρωταθλήματος βέβαια ήταν εντελώς διαφορετικό, καθώς βρέθηκε να προηγείται με 0-2 και ήταν κοντά σε μια μεγάλη νίκη, ωστόσο στην επανάληψη λύγισε και συμβιβάστηκε εν τέλει με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2).

Προσπαθεί να βρει σταθερότητα, η εκκίνησή της πάντως στην σεζόν είναι αρκετά ενθαρρυντική, έχοντας μόλις μία ήττα στα πέντε πρώτα παιχνίδια (2-2-1). Χάνει το υπόλοιπο της σεζόν ο Βίλαμσεν, στο μοναδικό της αγωνιστικό πρόβλημα.

Κρίστιανσουντ Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΧΑΜ ΚΑΜ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 1-3 την Έγκερσουντ εκτός έδρας για τον τρίτο γύρο του κυπέλλου. Πήρε προβάδισμα δις στο σκορ (13′, 41′), ισοφαρίστηκε προσωρινά (33′), αλλά στο 43′ η αντίπαλος έμεινε με παίκτη λιγότερο. Παίζοντας με αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε και τρίτο γκολ στο 53′.

Μπορεί στο πρωτάθλημα τα πράγματα να μην πηγαίνουν καλά για την Χαμ Καμ και να αγνοεί την νίκη στις έξι πρώτες αγωνιστικές (0-2-4), ωστόσο στο κύπελλο έχει βρει μέχρι στιγμής την «παρηγοριά» της. Αξιοποιώντας τις βατές κληρώσεις, έχει καταφέρει να φτάσει μέχρι τον τέταρτο γύρο με πιο πρόσφατη νίκη, αυτή σε βάρος της Έγκερσουντ (Β’).

Είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 1-1 απέναντι στην Λίλεστρομ για το πρωτάθλημα, ματς στο οποίο θα μπορούσε να κερδίσει, αφού έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο. Μοναδικός απών ο πάγιος τραυματίας Ρόντολεν Όψαλ.