*Ρεβάνς για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου συνολικού αποτελέσματος ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Στην πρώτη αναμέτρηση: Άρης – ΟΦΗ 3-1

*Στο πρωτάθλημα: Άρης – ΟΦΗ 0-0, ΟΦΗ – Άρης 1-1

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΟΦΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Για πρώτη φορά μετά από περίπου 20 χρόνια ο ΟΦΗ κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη επί της ΑΕΚ και μάλιστα με ανατροπή στο ΟΑΚΑ (2-1)! Συνολικά καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι, είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 87′, ωστόσο ο Άμραμπατ έστειλε την μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα.

Τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Καμάου ανέτρεψε τα δεδομένα στην πρώτη του επαφή με την μπάλα. Η νίκη αυτή διατήρησε οριακά τον ΟΦΗ εντός της πρώτης εξάδας της Σούπερ Λιγκ, πλέον καλείται να ανατρέψει τα δεδομένα στο ζευγάρι με τον Άρη για τους “16” του Κυπέλλου Ελλάδας, από τον οποίο ηττήθηκε με 3-1 στο “Κλεάνθης Βικελίδης”.

Στην αποστολή του Νίκου Νιόπλια επιστρέφει ο Διαμαντής, εκτός τέθηκε ο βασικός τερματοφύλακας Επασί που αναχώρησε για Γαλλία, από όπου θα φύγει για το Καμερούν ώστε να εκπροσωπήσει την Εθνική του ομάδα στο Κύπελλο Εθνών Αφρικής. Κάτω από τα γκολπόστ θα βρεθεί ο Βάτερμαν. Δεν υπολογίζονται οι Σωτηρίου, Ντουρμισάι και Ουές.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της ΑΕΚ. Ο Βράνιες άνοιξε το σκορ στο 14′, απάντησε ο Λάμπρου στο 23′ για τους φιλοξενούμενους. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησε ο Καμάου (60′). Στο 87′ οι γηπεδούχοι αστόχησαν σε πέναλτι του Άμραμπατ.

ΟΦΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΑΡΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Πραγματοποιώντας μία εξαιρετική εμφάνιση, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης κατάφερε να προσπεράσει το εμπόδιο του Ιωνικού στο “Κλεάνθης Βικελίδης” (1-0) φτάνοντας τους 21 βαθμούς, που τον διατηρούν στο -1 από την πρώτη εξάδα και τον ΟΦΗ.

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, δημιούργησαν κι έχασαν σπουδαίες ευκαιρίες για να “καθαρίσουν” τη νίκη, με την έναρξη του δευτέρου ο Μαντσίνι κέρδισε πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Καμαρά φτάνοντας τα τέσσερα σε 16 συμμετοχές. Δεν απειλήθηκαν σημαντικά οι “κιτρινόμαυροι” που έδειξαν, για άλλη μία φορά, αδυναμία στο τελείωμα των φάσεων.

Στην αποστολή του Άκη Μάντζιου βρίσκεται και πάλι ο Σούντγκρεν, δεν αποκλείεται να πάρει φανέλα βασικού. Νοκ άουτ τέθηκαν Μπερτόγλιο και Ματέο Γκαρσία. Μετά το τέλος της σημερινής αναμέτρησης θα αναχωρήσει για την Μαυριτανία ο Καμαρά ενόψει του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής, αναμονή επικρατεί για το αν συμπεριληφθεί τελικά ο Εντιαγέ στην αποστολή της Σενεγάλης.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) του Ιωνικού. Το μοναδικό γκολ διαμόρφωσε με πέναλτι ο Καμαρά στο 49′.