19η αγωνιστική

*Η Βίσσελ Κόμπε επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Γκάμπα Οσάκα.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΚΑΜΠΑ ΟΣΑΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Ουσάμι (15′) και Γιαμάντα (25′), δεχόμενη τη μείωση στο 79ο λεπτό.

Αήττητο σερί επτά αγώνων για τη Γκάμπα Οσάκα, με έξι νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάνι Πογιάτος υποδέχθηκε την Κασίβα, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Ούσα ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, ευτύχησε να πάρει σαφές προβάδισμα μέχρι την ανάπαυλα. Στην πορεία κατέβασε ταχύτητα και δέχθηκε πίεση, δίνοντας το δικαίωμα στην αντίπαλο να μειώσει προς το φινάλε.

Τέταρτη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Καβασάκι (3-1 εντός), Τόκιο (0-1 εκτός) και Σονάν Μπελμάρε (1-2 εκτός), γεγονός που τη φέρνει στην τρίτη θέση και στο -4 από την κορυφή. Επικράτησε στα 4/5 πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε και μια ήττα.

Γκάμπα Οσάκα Στατιστικά

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΙΣΣΕΛ ΚΟΜΠΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Καβασάκι, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μούτο στο 43ο λεπτό.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Βίσσελ Κόμπε στο πρωτάθλημα, μετά από τρία παιχνίδια στα οποία και είχε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τακαγιούκι Γιοσίντα υποδέχθηκε την Καβασάκι, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Δεν έπιασε το μέγιστο της απόδοσης της, αλλά κατάφερε να προηγηθεί λίγο πριν την ανάπαυλα και να κρατήσει μέχρι τέλους, καθώς δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση.

Κάπως έτσι, έφτασε τους 33 βαθμούς και βρίσκεται στην τέταρτη θέση, στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο. Πανηγύρισε το διπλό στις 6/9 φετινές εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη δυο ισοπαλίες και μια ήττα.