7η αγωνιστική

*No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΤΟΚΙΟ ΒΕΡΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Σονάν Μπελμάρε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 15ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Τανιγκούτσι (75′) και Γιαμάμι (86′).

Από την πρώτη φετινή της νίκη στη σεζόν έρχεται η Τόκιο Βέρντι. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου φιλοξενήθηκε από τη Σονάν Μπελμάρε, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό με 1-2. Δεν έπεισε με την εμφάνιση και δίκαια βρέθηκε πίσω από νωρίς. Πέρασε κάποιες δύσκολες στιγμές, στις οποίες άντεξε και κόντρα στη ροή βρήκε δυο φορές δίχτυα στο φινάλε και έκανε την ανατροπή.

Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς στις ισάριθμες πρώτες στροφές (1-3-2), κατά την επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία της χώρας. Αξιοσημείωτο ότι σκόραρε και στα έξι ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα.

Τόκιο Βέρντι Στατιστικά

*Goal/Goal τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τσερέζο Οσάκα, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 19′, για να ισοφαρίσει δυο λεπτά αργότερα με τον Ματέους Σάβιο.

Μακριά από τις επιτυχίες έμεινε για τρίτο διαδοχικό παιχνιδι η Κασίβα, έχοντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικές, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα υποδέχθηκε την Τσερέζο Οσάκα, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Ανοιχτό ματς αλλά με λίγες καλές στιγμές εκατέρωθεν, με την ίδια να έχει άμεση απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι, αλλά να μην είναι ικανή για κάτι περισσότερο.

Δεύτερη σερί ισοπαλία, μετά και από εκείνη στην έδρα της Νιγκάτα (1-1 εκτός), ούσα παράλληλα στους εννέα βαθμούς, όσους έχουν και οι Γκάμπα Οσάκα και Ναγκόγια. Ρήξη χιαστού υπέστη ο μέσος Τακαμίνε και θα αργήσει να γυρίσει στη δράση.