*6η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Εθνικός Άχνας – ΑΕ Λεμεσού 1-0, ΑΕ Λεμεσού – Εθνικός Άχνας 1-1

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Δόξα Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα.

Αήττητη για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η ΑΕ Λεμεσού, μετρώντας δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αλέξη Γαρπόζη υποδέχθηκε τη Δόξα Κατωκοπιάς, με την οποία έμειναν στο μηδέν. Ανοιχτό ματς και με ευκαιρίες, όμως έλειπε το γκολ και από τις δυο πλευρές.

Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία, μετά και το εκτός 1-1 με τη Νέα Σαλαμίνα, συνεχίζει να αγωνίζεται χωρίς άγχος σε αυτά τα πλέι άουτ, από τη στιγμή που δεν διεκδικεί κάτι αξιόλογο. Ηττήθηκε μια φορά στα οκτώ πιο πρόσφατα εντός της, στα οποία είχε ακόμη από τρεις νίκες και ισοπαλίες.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια.

*Goal/Goal τα 8/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Νέας Σαλαμίνας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Καμπρέρα στο 39ο λεπτό, για να βρει και δεύτερο τέρμα στο 66′ με τον Ντράζιτς.

Από αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων προέρχεται στα πλαίσια του πρωταθλήματος ο Εθνικός Άχνας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρίνου Σατσιά υποδέχθηκε τη Νέα Σαλαμίνα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, καθώς δημιούργησε πολύ πιο επικίνδυνες καταστάσεις και αφού προηγήθηκε λίγο πριν την ανάπαυλα, “καθάρισε” στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

“Έπιασε” έτσι την ΑΕΛ στη δεύτερη θέση της κατάταξης σε αυτά τα πλέι άουτ, οπότε και πλέον αγωνίζεται χωρίς ιδιαίτερο άγχος, καθώς ουσιαστικά έχει εξασφαλίσει την παραμονή. Ηττήθηκε μια φορά στις επτά τελευταίες εξόδους του (2-4-1).