12η αγωνιστική

*Τοπικό ντέρμπι.

*Ο ΑΠΟΕΛ επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Ομόνοια, σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

*Goal/Goal και Over 5.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΠΟΕΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Δόξας Κατωκοπιάς, για το πρωτάθλημα. Το εύστοχο πέναλτι του Μαρκίνιος στο 33ο λεπτό, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΕΛ Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

*No Goal και Under 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

ΟΜΟΝΟΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί του Ολυμπιακού Λευκωσίας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Λοΐζου στο 31ο λεπτό, για να βρει ακόμη τρεις φορές δίχτυα στην πορεία με τους Χούπερ (61′), Μάταβς (75′) και Κακουλλή (78′).