*3η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Στην κανονική διάρκεια: Κηφισιά – Αστέρας Τρίπολης 1-3, Αστέρας Τρίπολης – Κηφισιά 3-3

*GG & over 3,5 στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Σούπερ Λιγκ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τον Πανσερραϊκό. Ο Ουάρντα άνοιξε το σκορ με πέναλτι (59′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αυλωνίτης (74′).

Παρουσιάζοντας σοβαρά αμυντικά προβλήματα, ο Αστέρας Τρίπολης επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα του Πανσερραϊκού κάνοντας το αρνητικό 2Χ2 στα πλέι άουτ της Σούπερ Λιγκ. Ήταν η τρίτη σερί ήττα για τους Αρκάδες, διάστημα στο οποίο σκόραραν μόλις μία φορά, παράλληλα αγνοούν τη νίκη σε οχτώ αγωνιστικές έχοντας απολογισμό 0-2-6.

Πανηγύρισαν την τελευταία επί του Ατρόμητου (3-1 εντός) στις 28 Ιανουαρίου. Συγκεντρώνοντας 31 βαθμούς βρίσκονται στη 2η θέση της ειδικής κατάταξης, στο -1 από Ατρόμητο και +9 από την επικίνδυνη ζώνη. Ο προπονητής Ράσταβατς υπολογίζει εκ νέου στον Μουνάφο που ξεπέρασε τον τραυματισμό του. Εκτός αποστολής έμειναν συνολικά έξι ποδοσφαιριστές.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια του.

*Over 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια του.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-1) από τον Βόλο. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Κομπά (3′), Γκαρσία (11′, 45+2′) και Μωραΐτης (85′). Μείωσε προσωρινά ο Οζέγκοβιτς στο 33′. Με δέκα ολοκλήρωσε ο Βόλος (90+2′ Καμπς).

Πλήρωσε ακριβά το… νωχελικό τρόπο που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο του Πανθεσσαλικού Σταδίου η Κηφισιά, δεχόμενη δύο γρήγορα γκολ απ’ τον Βόλο που “καθάρισε” τη νίκη του στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το συγκρότημα του Μπράτσου έβαλε τέλος στο σερί τεσσάρων ισοπαλιών παραμένοντας στην προτελευταία θέση της ειδικής βαθμολογίας των πλέι άουτ.

Αγνοεί τη νίκη σε έξι αγωνιστικές (0-4-2), θα πρέπει να γυρίσουμε δύο μήνες πίσω για να βρούμε την τελευτάια επί του Βόλου (3-0 εντός). Στις έντεκα τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις της η Κηφισιά επικράτησε μόνο του ΟΦΗ (2-1) στις 4 Φεβρουαρίου (τρεις ισοπαλίες, επτά ήττες). Επιστρέφει ο αρχηγός Παπασάββας, νοκ άουτ τέθηκαν τρεις ποδοσφαιριστές.