* Αήττητη η Αλάνιασπορ στα 5 τελευταία μεταξύ τους (3-2-0).

* Στον 1ο γύρο (06/10): Αλάνιασπορ – Καραγκιουμρούκ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Κασίμπασα. Ο Ντα Κόστα (11’) άνοιξε το σκορ για την Κασίμπασα, αλλά ο Εϊσερίκ (38’) ισοφάρισε για την Καραγκιουμρούκ.

Χρήσιμος στη μάχη της παραμονής ο πόντος της προηγούμενης Παρασκευής στο μίνι-ντέρμπι απέναντι σε φορμαρισμένο αντίπαλο. Κατάφερε να περιορίσει μία πολύ επικίνδυνη επίθεση.

Με μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Καραγκιουμρούκ ξεκίνησε το παιχνίδι, απείλησε ξανά πριν το κόρνερ για το 1-0 της Κασίμπασα. Συνέχισαν να είναι καλύτεροι όμως οι φιλοξενούμενοι κι από γρήγορη εκτέλεση πλαγίου ξεκίνησε η φάση για το 1-1. Πήρε την επιθετική πρωτοβουλία στο δεύτερο μέρος (63%) η Καραγκιουμρούκ, απείλησε δις με ανατροπή στο ξεκίνημα, ελαχιστοποιήθηκαν οι εκατέρωθεν απειλές στο τελευταίο ημίωρο.

Ιδιαιτέρως αποτελεσματική ως γηπεδούχος, παρότι το Ολυμπιακό Στάδιο δεν είναι έδρα, τρέχει σερί 5-1-0 σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.

Δίχως νέα προβλήματα ο κόουτς Αρβελάτζε, παραμένουν εκτός οι αναλώσιμοι Γκιούντερ (στόπερ), Βέσελι (δεξί μπακ).

ΚΑΡΑΓΚΙΟΥΜΡΟΥΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/8 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (3-3) με την Άδανα Ντεμιρσπόρ. Οι Μπάλκοβετς (20’), Αϊντίν (33’) σκόραραν για την Αλάνιασπορ, οι Ακμπάμπα με πέναλτι (67’), Σαρί (69’) ισοφάρισαν για την Ντεμιρσπόρ. Ο Χαντερτζιονάι (76’) έδωσε νέο προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Σαρί (90+7’) ισοφάρισε ξανά για τους φιλοξενούμενους.

Έχασε διπλή ευνοϊκή συνθήκη μέσα στο κυριακάτικο παιχνίδι η ομάδα της νότιας ακτής και παρέμεινε δίχως νίκη στα 5 τελευταία (0-4-1) για να διατηρηθεί στο όριο της επικίνδυνης ζώνης.

Προηγήθηκε με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ από τον αριστερό της μπακ, εκμεταλλεύτηκε το λάθος βολέ του αντίπαλου κίπερ για να διπλασιάσει το προβάδισμά της. Δεν απειλήθηκε μέχρι την ανάπαυλα από τους φιλοξενούμενους, αλλά στο δεύτερο μέρος πιέστηκε. Ανόητο το πέναλτι (χέρι) που παραχώρησε ο Ρίτσαρντ για το 2-1, πριν προλάβει να συνέλθει, να πάρει μέτρα στο γήπεδο, ισοφαρίστηκε σε 2-2. Σε αντεπίθεση ο αρχηγός Καρατσά κέρδισε το πέναλτι, στο “ριμπάουντ” του οποίου ανακτήθηκε το προβάδισμα. Αυτή την φορά αμύνθηκε αποτελεσματικά σε χαμηλά μέτρα, αλλά με εξοστρακισμένο σουτ εκτός περιοχής διαμορφώθηκε το 3-3 στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ολιγόλεπτο το ντεμπούτο για τους νεοφερμένους φορ Χασάν, Χουάνγκ, ο δεύτερος αποχώρησε με ενοχλήσεις μετά από 4 λεπτά συμμετοχής και δεν αναμένεται να είναι διαθέσιμος σήμερα.

Εξέτισε τιμωρία ο νευραλγικός μέσος Φερ κι επιστρέφει στην 11αδα, παραμένουν εκτός οι τραυματίες Λίμα (στόπερ), Σίλβα (φορ).