*13η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Σερβέτ – Ζυρίχη 2-2

*Over 3,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΖΥΡΙΧΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας στην παράταση (0-0 κ.δ.) της Μπελιντσόνα. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Οκίτα στο 93′.

Πιο δύσκολα από ό,τι περίμενε η Ζυρίχη πέταξε νοκ άουτ την Μπελιντσόνα (ομάδα δεύτερης κατηγορίας) και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελβετίας, εκεί που θα αντιμετωπίσει τη Βίντερτουρ. Αποτελεί τη μοναδική αήττητη ομάδα της Σούπερ Λιγκ με απολογισμό έξι νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες (διαφορά γκολ 23-10).

Την προηγούμενη βδομάδα πέταξε δύο βαθμούς στο “Letzigrund” με τη νεοφώτιστη Λωζάνη Ουσί. Διατηρείται αήττητη στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε τη Σερβέτ (2-2-0).

ΖΥΡΙΧΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΡΒΕΤ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας στα πέναλτι (1-1 κ.δ. και παρ.) της Λωζάνης Ουσί. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 73′ με Μπεντία, προτού απαντήσει ο Καρί έντεκα λεπτά αργότερα.

Έπρεπε να φτάσει μέχρι τη διαδικασία των πέναλτι για να κάμψει την αντίσταση της Λωζάνης Ουσί στους “16” του Κυπέλλου Ελβετίας μεσοβδόμαδα. Τέλος καλό, όλα καλά για τη Σερβέτ που διατηρείται αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις με απολογισμό (3-2-0).

Την προηγούμενη βδομάδα έκανε την ανατροπή στην ανατροπή πανηγυρίζοντας το “τρίποντο” επί της Λουκέρνης στο “Stade de Genève” (4-2). Το συγκρότημα του Βάιλερ γνώρισε μόλις μία ήττα σε έξι αναμετρήσεις με τη Ζυρίχη (τρεις νίκες, δύο ισοπαλίες): Το Νοέμβριο 2022 εκτός έδρας με 4-1. Την Πέμπτη (9/11) υποδέχεται τη Σέριφ στο Γιουρόπα Λιγκ.