Τελευταία αγωνιστική

*Σε περίπτωση που ομάδες τελειώσουν τη σεζόν ισόβαθμες, το κριτήριο που καθορίζει την τελική κατάταξη είναι η διαφορά τερμάτων.

*Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 6 από τις τελευταίες 10 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

ΛΙΛΕΣΤΡΟΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι, αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 στην έδρα της Μόλντε, την προηγούμενη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, με πολλές κλασικές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, η Λίλεστρομ προηγήθηκε στο 33ο λεπτό και διεύρυνε το προβάδισμα της με το καλημέρα του β’ μέρους (47′). Η Μόλντε έβγαλε αντίδραση, μειώνοντας σε 1-2 στο 64′, για να πάρει προβάδισμα στο σκορ μέσα σε τρία λεπτά (2-2 στο 80′, 2-3 στο 83′). Το τελικό 3-3 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ήταν το 2ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα, έχοντας σκοράρει 7 γκολ σε αυτά τα 2 παιχνίδια. Βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο καλύτερο της πλασάρισμα στις τέσσερις χρονιές που έχει αγωνιστεί στην 1η κατηγορία της Νορβηγίας. Μετράει 2 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της. Οι 2 από τους τελευταίους 5 εντός έδρας αγώνες της ολοκληρώθηκαν με 0-0.

Τιμωρημένοι οι Όγκμπου (28 συμμ./1 γκολ), Γκάρνας (30 συμμ./3 γκολ)και Εντ (27 συμμ./1 γκολ).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία με 3-3 απέναντι στη Μόλντε.

Λίλεστρομ Στατιστικά

*Over2.5 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην betshop)

*G/g στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΑΝΤΕΦΙΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Κρίστιανσουντ, την προηγούμενη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο, όντας κυνική μπροστά από τα καρέ της Κρίστιανσουντ κάνοντας το 3-0 μέσα σε δεκαπέντε λεπτά (31-45+1′). Η φιλοξενούμενη προσπάθησε να ξαναμπεί στο παιχνίδι και έκανε το 3-1 στο 54′. Συνέχισε να πιέζει και μείωσε σε 3-2 στο 78ο λεπτό της αναμέτρησης, σκορ που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Ήταν το 3ο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα (2-1-0), έχοντας σκοράρει τουλάχιστον 2 γκολ και στους τρεις αυτούς αγώνες. Βρίσκεται στην 9η θέση της βαθμολογίας, στο καλύτερο πλασάρισμα της στις 4 χρονιές της στην 1η κατηγορία. Μετράει 4 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της.

Μοναδική απουσία ο τιμωρημένος Βενμπανγκόμο (24 συμμ.).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Κρίστιανσουντ.