*GG στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 3,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Βέρντερ Βρέμης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Ντουκς (45+2′ πεν.) και Μπορέ (50′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Σκίρι (65′) και Σμόλτσιτς (75′).

Το αήττητο σερί της συνέχισε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην έδρα της Βέρντερ Βρέμης πριν από δύο βδομάδες (6-2-0). Δεν πτοήθηκε από το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά απάντησε ισάριθμες μέσα σε πέντε λεπτά. Έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ολική ανατροπή, πριν ο τερματοφύλακας Τραπ πραγματοποιήσει σπουδαία απόκρουση σε σουτ του Ντουκς με τη συμπλήρωση των 90′.

Οριακά πίσω από τις θέσεις που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις βρίσκονται οι “αετοί”, παραμένουν αήττητοι στις εννέα τελευταίες αναμετρήσεις με την Στουτγκάρδη (5-4-0). Θα πρέπει να γυρίσουμε στο Φεβρουάριο 2018 για να βρούμε την τελευταία ήττα τους από αυτή (1-0 εντός). “Η Στουτγκάρδη βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα και πραγματοποιεί σπουδαία πορεία. Μας περιμένει μία σπουδαία πρόκληση”, είπε ο προπονητής Τόπμελερ. Την Πέμπτη (30/11) υποδέχεται τον ΠΑΟΚ για το Κόνφερενς Λιγκ.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Νυρεμβέργης σε φιλική αναμέτρηση.

Κατέγραψε άλλη μία σπουδαία εμφάνιση, ανάγκασε σε μπόλικες αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Κόμπελ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, ανατρέποντας τα δεδομένα λίγο μετά τη συμπλήρωση 80′ από την άσπρη βούλα του πέναλτι. Η Στουτγκάρδη πανηγύρισε μία πέρα για πέρα δίκαιη επικράτηση επί της Ντόρτμουντ στην “MHP Arena” (2-1) πριν από δύο βδομάδες, με τον αρχισκόρερ Γκιρασί να επιστρέφει στα γκολ φτάνοντας τα 15 σε εννέα συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

Το συγκρότημα του Χένες καταγράφει τη δεύτερη καλύτερη πορεία της στην εν λόγω διοργάνωση, μόνο τη σεζόν 2003/04 συγκέντρωσε περισσότερους βαθμούς (27) στις έντεκα πρώτες αναμετρήσεις. Κέρδισε τέσσερα πέναλτι στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, έκανε γκολ μόλις ένα από αυτά. “Όταν βρει κενούς χώρους, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης επιτίθεται με ταχύτητα και δυναμισμό”, ανέφερε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Στουτγκάρδης.