*Από πέντε διαδοχικά μεταξύ τους Under 2.5 + NG έρχονται οι δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Φετινά ματς: Σιάτλ – Σολτ Λέικ 1-0

Παιχνίδι 365 μέρες το χρόνο | +21

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεύτερη διαδοχική νίκη πήρε το Σολτ Λέικ την περασμένη εβδομάδα εκτός έδρας κόντρα στο Κάνσας. Έκανε σούπερ έναρξη ο αντίπαλος, προηγήθηκε στο 31’ με το απευθείας φάουλ του Ράσελ, στο 38’ το Σολτ Λέικ ισοφάρισε απ’ το πουθενά. Σημείο “κλειδί” ήταν το χαμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους για το Κάνσας, το Σολτ Λέικ πήρε ψυχολογία και βρήκε το 1-2 στο 70’ με τον Μπερντ σε αντεπίθεση. Είχε φάσεις για να πάρει έστω την ισοπαλία το Κάνσας, που μάλλον άξιζε και δεύτερο πέναλτι.

Πέμπτη σερί αγωνιστική που δε χάνει (3-2-0), είχαν προηγηθεί η νίκη 3-1 επί της Νέας Υόρκης Σίτι (3-1), οι ισοπαλίες με Ντάλας (0-0) και Μινεσότα (1-1), το εμφατικό 4-0 επί της Φιλαδέλφεια, η εκτός έδρας άδικη ήττα κόντρα στο Σαν Χοσέ, με γκολ στις καθυστερήσεις, όπως και οι δύο σερί εντός έδρας νίκες με Κολόμπους (1-0) και Κάνσας (2-0). Μετά από 24 αναμετρήσεις, έχει συγκεντρώσει 37 βαθμούς και είναι στην 6η θέση της δυτικής περιφέρειας. Είναι καλό εντός έδρας, έρχεται από 6/7 νίκες! Επιστρέφει ο Έβερτον Λουίζ (Μέσος, 17).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-2 επί του Κάνσας.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ Στατιστικά

*Έρχεται από 12/19 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας (δες το στην Novibet).

*Έρχεται από 7/13 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΙΑΤΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σ’ ένα απίστευτο παιχνίδι, το Σιάτλ έμεινε στο εντός έδρας 3-3 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ. Κανένα ενδιαφέρον απ’ τις δύο ομάδες για την άμυνα, αμφότερες είχαν το μυαλό τους μόνο στο επιθετικό κομμάτι, σκόραραν από τρία γκολ, τομέας όπου βοήθησαν και οι κακοί γκολκίπερ. Προηγήθηκε μόλις στο 2’ το Σιάτλ, όμως η Νιου Ίνγκλαντ ανέτρεψε την κατάσταση με δύο γκολ απ’ το 27’ μέχρι το 35’, βρήκε και τρίτο γκολ, όμως ακυρώθηκε σωστά. Μέσα σε δύο λεπτά το Σιάτλ έκανε νέα ανατροπή με τους Σιπ (65’) και Λοδέιρο (66’), το τελικό 3-3 ήρθε στο 87’ με το πέναλτι του Χιλ. Αμφότερες οι ομάδες είχαν μεγάλες φάσεις για τέταρτο γκολ.

Επιστροφή στις ισοπαλίες μετά το εντός έδρας 2-3 απ’ το Κάνσας, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 0-1 επί του Χιούστον, η εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Πόρτλαντ, οι νίκες με Κολόμπους (1-2 εκτός) και Ατλάντα (2-1 εντός), μετράει τέσσερις νίκες στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 2η θέση με 39 πόντους, στο +1 από Σαν Χοσέ και Μινεσότα, στο -16 απ’ το πρωτοπόρο Λος Άντζελες. Από δύο σερί εκτός έδρας νίκες έρχεται το Σιάτλ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ.