8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πρέστον με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Στάνσφιλντ στο 46’, όμως ισοφαρίστηκαν από το αυτογκόλ του Μπιέλικ στο 51’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Όσμαγιτς στο 67’.

Θετικά στοιχεία άφησε η Μπέρμιγχαμ παρά την ήττα της. Μέτριο πρώτο μέρος χωρίς τέρματα, όμως κατάφερε στην αρχή της επανάληψης να πάρει προβάδισμα στο σκορ. Στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με τους γηπεδούχους να ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, επιστρέφοντας παράλληλα στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Μπορεί να απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τέσσερα πρόσφατα παιχνίδια της, όμως ήταν μαχητική και βρήκε δίχτυα στα τρία από αυτά. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στην άμυνά της, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να μαζεύει τη μπάλα από τα δίχτυα της.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σουόνσι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τζίνελι στο 7’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντάικς στο 90+2’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Κούπερ στο 90+8’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει στο τέλος η ΚΠΡ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια πίεσε έντονα και βρήκε τρόπο στις καθυστερήσεις να φέρει το ματς στα ίσα.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί προκειμένου να περάσει από την έδρα της Μπέρμιγχαμ. Δεν έχει μπει με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στη σεζόν, μετράει μόλις δύο νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, όμως τελευταία είναι πιο ανταγωνιστική, σκοράροντας με συνέπεια. Μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στις τέσσερις πρόσφατες αναμετρήσεις της, έχοντας αποτύχει μόλις μία φορά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.