*NG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΡΟΜΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από την Αταλάντα. Ντοπιέτα πέτυχε ο Ντε Κεϊτελάρε (18′, 20′), διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ο Πελεγκρίνι με πέναλτι στο 66′.

Εξανεμίστηκαν και οι λιγοστές ελπίδες που είχε η Ρόμα για είσοδο στην πρώτη πεντάδα της Σέριε Α. Την προηγούμενη βδομάδα φιλοξενήθηκε από την Αταλάντα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 μέσα σε δύο λεπτά, στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Μείωσε κόντρα στη ροή της αναμέτρησης κι αστόχησε σε δύο καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με Πελεγκρίνι (77′) και Λουκάκου (83′).

Το συγκρότημα του Ντε Ρόσι διατηρεί μία τελευταία ελπίδα για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ: Καλείται να τερματίσει στην 6η θέση και, παράλληλα, η Αταλάντα να κατακτήσει το Γιουρόπα Λιγκ επί της Λεβερκούζεν. Χωρίς νίκη διατηρούνται οι “τζιαλορόσι” σε πέντε αναμετρήσεις (0-3-2).

Στις τρεις τελευταίες στο “Olimpico” έχουν απολογισμό μία ισοπαλία και δύο ήττες: Επικράτησαν για τελευταία φορά της Μίλαν (2-1) πριν ένα μήνα. Ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους οι Ντιμπάλα και Παρέδες, ο πρώτος αναμένεται να πάρει θέση βασικού στην γραμμή κρούσης παρέα με Ντιμπάλα και Ελ Σαράουϊ. Νοκ άουτ παραμένει ο Σπινατσόλα.

ΡΟΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΤΖΕΝΟΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Σασουόλο. Ο Πιναμόντι με πέναλτι στο 31′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Μπάντελ (56′) και Κουμπούλα (63′ αυτ.).

Παρά τη μετριότατη εμφάνιση που πραγματοποίησε απέναντι σε μία Σασουόλο που “καιγόταν” για τη νίκη, η Τζένοα εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που παρουσιάστηκαν μπροστά της και την απογοητευτική αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων ανατρέποντας τα δεδομένα μέσα σε επτά λεπτά.

Παραμένει αήττητη σε τρεις αγωνιστικές (2-1-0) και γνώρισε μόλις μία ήττα σε οχτώ από τη Λάτσιο (1-0 εντός) στις 19 Απριλίου (τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες). Μακριά από το σπίτι της έχει απολογισμό 1-3-0, μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της πρωταθλήτριας Ίντερ (2-1) στις 4 Μαρτίου.

Θα πρέπει να γυρίσουμε 34 χρόνια πίσω, στις 17 Ιανουαρίου 1990, για να βρούμε την τελευταία φορά που οι “γκριφόνι” άλωσαν την έδρα της Ρόμα (1-0): Έκτοτε σημείωσαν τέσσερις ισοπαλίες και 19 ήττες με διαφορά γκολ 14-51. Διαθέσιμοι για τον προπονητή Τζιλαρντίνο είναι και πάλι οι Μπάνι, Μαλινόφσκι και Βιτίνια. Νοκ άουτ τέθηκε ο Μεσίας.