*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κέμπριτζ-Μπάρνσλεϊ 0-4.

ΜΠΑΡΝΣΛΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Τσέλτεναμ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μπάρνσλεϊ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δεν κινδύνευσε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί ώστε να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κέμπριτζ. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δεν είναι σταθερή αυτή την περίοδο, όμως είναι σε καλύτερη κατάσταση από την αντίπαλό της και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πολλά προβλήματα που βγάζει στα μετόπισθεν, ώστε να βρει πιο εύκολα δίχτυα.

Μπάρνσλεϊ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΕΜΠΡΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρέντινγκ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σμιθ στο 11’ και το 2-0 ο Αζέζ στο 45+2’. Το 3-0 πέτυχε ο Γουίνγκ στο 62’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Εχιμπατιόμαν στο 85’.

Κακή εμφάνιση και βαριά ήττα για την Κέμπριτζ. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ήταν εντελώς άστοχη στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Η άμυνά της πιέστηκε έντονα, υποκύπτοντας εύκολα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, καθώς δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία. Σκόραρε μόλις σε ένα από τα τελευταία έξι παιχνίδια της, κάτι το οποίο της δυσκολεύει ακόμα περισσότερο την προσπάθεια για θετικό αποτέλεσμα. Στο +3 από την 21η Πορτ Βέιλ και την επικίνδυνη ζώνη.