*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Άρμπροουθ-Ινβερνές 2-3.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Ινβερνές-Άρμπροουθ 1-2.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Άρμπροουθ-Ινβερνές 1-1.

ΙΝΒΕΡΝΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πάρτικ Θιστλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 31ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Ρόμπινσον στο 41’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες από αυτές, όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει. Αμυντικά μπορεί να μην απειλήθηκε ιδιαίτερα, παρ’ όλα αυτά υπέκυψε λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Υποχρεωμένη να πάρει το τρίποντο στο σημερινό παιχνίδι, αν θέλει να ελπίζει σε παραμονή εκτός των μπαράζ. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, αφού δέχεται εύκολα γκολ. Μεσοεπιθετικά φάνηκε να βρίσκει ρυθμό, όμως απέτυχε να βρει δίχτυα κόντρα στην Πάρτικ Θιστλ (1-0).

Ινβερνές Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΑΡΜΠΡΟΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ερντριεόνιανς με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Φόρντις στο 72’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ΜακΤζιλ στο 81’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπιρντ στο 90+1’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Άρμπροουθ. Δέχθηκε ασφυκτική πίεση από τους φιλοξενούμενους, υποκύπτοντας στην επανάληψη. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις του αγώνα, με μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε.

Το τελευταίο της «χαρτί» παίζει σήμερα, καθώς χρειάζεται μόνο νίκη για να ελπίζει σε παραμονή. Είναι σε τραγική κατάσταση, δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, ενώ ακόμα και που σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, δεν της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα.