*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κουίνς Παρκ-Μόρτον 0-0.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Μόρτον-Κουίνς Παρκ 1-0.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Κουίνς Παρκ-Μόρτον 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Σκωτίας

ΜΟΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ντανφέρμλιν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Χάις στο 55’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και ακόμα μία ήττα για τη Μόρτον. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε στο δεύτερο ημίχρονο, δεχόμενη το καθοριστικό γκολ.

Αντίδραση προσπαθεί να βγάλει εδώ και αρκετό καιρό, ξεφεύγοντας από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Δεν πείθει με την εικόνα της, έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, καθώς δέχεται μονίμως και με τεράστια ευκολία γκολ, με αποτέλεσμα να κινδυνεύει πλέον ακόμα και με υποβιβασμό, αφού βρίσκεται στο +5 από την 9η Ινβερνές.

Μόρτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Έιρ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτον στο 19’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σέρινταν στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σάντερς στο 78’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Κουίνς Παρκ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν σε γενικές γραμμές σταθερή, όμως έβγαλε αδράνεια προς το τέλος του αγώνα, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της είναι ο στόχος της, περνώντας ιδανικά με νίκη από την έδρα της Μόρτον. Δίνει μάχη για την παραμονή, είναι στο +4 από την 9η Ινβερνές και στο -1 από τη σημερινή της αντίπαλο, η οποία έχει όμως και μία αγωνιστική λιγότερη. Είναι μαχητική, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, αλλά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά.