*2η αγωνιστική των πλέι άουτ.

*Με απόφαση της ομοσπονδίας απαγορεύτηκε η μετακίνηση οπαδών για τους φιλοξενούμενους.

*2-3 Goals τα έξι τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Νέα Σαλαμίνα – Απόλλων Λεμεσού 1-1, Απόλλων Λεμεσού – Νέα Σαλαμίνα 0-2

* Δείτε ποιες είναι οι νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της ΑΕΚ Λάρνακας, για το κύπελλο. Βρέθηκε πίσω στο όγδοο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους Μπρούνο Σάντος (22′) και Μάρκες (79′).

Μια σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου πανηγύρισε ο Απόλλων Λεμεσού. Για την ακρίβεια, την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Πάμπλο Ματσίν υποδέχθηκε την Ομόνοια, για τα προημιτελικά της διοργάνωσης, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω από πολύ νωρίς, κατάφερε να αντιδράσει με τον κατάλληλο τρόπο. Αρχικά, ισοφάρισε στα μέσα του ημιχρόνου και εν τέλει ολοκλήρωσε την ανατροπή προς το φινάλε της αναμέτρησης.

Το κύπελλο αποτελεί πλέον και το μοναδικό στόχο για τον Απόλλωνα, καθώς δεν έχει κάποιο κίνητρο στα πλέι άουτ. Αν και έρχεται από σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-1-2), όπου δεν σκόραρε κιόλας, είναι στο +21 από την επικίνδυνη ζώνη. Αγνοεί το τρίποντο στα δέκα τελευταία εντός τους (0-3-7), μένοντας και άσφαιρος στα 8/10. Από ίωση ταλαιπωρείται ο Αρτεάν, την ώρα που αναμένονται αλλαγές.

Απόλλων Λεμεσού Στατιστικά

*Δέχεται γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια.

*Δέχεται γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-5 από την Πάφο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 στο ημίχρονο (23′, 45’+6), για να δεχθεί ακόμη τρία στο δεύτερο ημίχρονο (48′, πεν. 67′, 86′).

Με το χειρότερο τρόπο είδε να τερματίζεται η πορεία στο κύπελλο, η Νέα Σαλαμίνα. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Χριστόδουλου Χριστοδούλου υποδέχθηκε την Πάφο, για τα προημιτελικά, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 0-5. Πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση και δεν έδειξε ικανή σε καμία περίπτωση να βάλει δύσκολα στην αντίπαλο της. Βρέθηκε πίσω με 0-2 στο ημίχρονο, με την επιστροφή από τα αποδυτήρια είδε την εστία της να παραβιάζεται για τρίτη φορά, ενώ στη συνέχεια δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα.

Σε ότι αφορά το πρωτάθλημα τώρα, έρχεται από αήττητο τεσσάρων αγώνων (1-3-0), μετά και το εντός 1-1 με τον Οθέλλο, στην πρεμιέρα των πλέι οφ. Δεν έχει κάποιο κίνητρο, όμως γνωρίζει ότι σε περίπτωση νίκης, θα περάσει στην κορυφή. Ηττήθηκε μια φορά στα επτά τελευταία εκτός της (4-2-1).