*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Ρέιντζερς 0-5.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Ρέιντζερς-Νταντί 3-1.

✅ Δείτε εδώ όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Αμπερντίν, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Καλή εμφάνιση, αλλά με αποδεκτό αποτέλεσμα. Ανοιχτό ματς με αρκετές ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες, απειλήθηκαν και οι δύο εστίες, όμως καμία δεν ήταν όσο αποτελεσματική χρειάστηκε ώστε να σκοράρει, με το σκορ να μένει απαράλλακτο τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Εξασφαλισμένη η παρουσία της στα φετινά πλέι-οφ ύστερα από το ισόπαλο αποτέλεσμα που απέσπασε κόντρα στην Αμπερντίν, αφού παράλληλα στραβοπάτησε η Χιμπέρνιαν. Πλέον ο στόχος της είναι να μειώσει την απόστασή της από την 4η Κιλμάρνοκ, αν και το -11 μοιάζει αρκετά δύσκολο να καλυφθεί με τις εναπομείναντες αγωνιστικές. Δύσκολο το έργο της σήμερα, φιλοξενεί τη Ρέιντζερς που «καίγεται» για βαθμούς, γι’ αυτό και αναμένεται να δεχθεί ασφυκτική πίεση. Μπορεί να βρει χώρους ώστε να απειλήσει με αξιώσεις την εστία της, καθώς έχει αφήσει εξαιρετικά στοιχεία μεσοεπιθετικά καθ’ όλη τη διάρκεια της σεζόν.

Νταντί Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ρος Κάουντι με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Μπάλντγουιν στο 15’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μάρεϊ στο 47’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χάρμον στο 50’. Το 3-1 πέτυχε ο Σιμς στο 69’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ταβερνιέρ με πέναλτι στο 89’.

Αναπάντεχη ήττα για τη Ρέιντζερς σε ένα ματς που φάνηκε να ελέγχει. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως στην επανάληψη μπήκε νωθρά, δεχόμενη εύκολα την ανατροπή. Το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει από το σημείο του πέναλτι στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Υποχρεωμένη να φύγει με το τρίποντο είναι σήμερα, ύστερα από την αναπάντεχη ήττα κόντρα στη Ρος Κάουντι. Ακόμα και με νίκη θα βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +1 από την πρωτοπόρο Σέλτικ. Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δεν είναι καθόλου σταθερή αμυντικά, καθώς βγάζει πολλές αστάθειες, οι οποίες γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμες από τις αντίπαλες ομάδες. Στα θετικά το γεγονός ότι συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, αν και όπως φαίνεται τελευταία, δεν της είναι πάντα αρκετό.