*10η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε απολύτως δίκαια με 1-2 εκτός έδρας την Τρανμίρ, ούσα καλύτερη από την αντίπαλο της, ανοίγοντας το σκορ με τον Κουκ μόλις στο τρίτο λεπτό, και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Χέμινγκς στο 49’, πήρε τη νίκη με δεύτερο γκολ του Κουκ στο 75ο λεπτό.

Η Μπράντφορντ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Τρανμίρ, παίζοντας αρκετά καλά, ούσα στην καλύτερη της αγωνιστική κατάσταση αυτή την περίοδο, αφού αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη, τέταρτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, με τις δύο να είναι για το πρωτάθλημα. Μάλιστα στο γήπεδό της είναι αήττητη στον συγκεκριμένο θεσμό, με δύο νίκες και δύο ισοπαλίες, έχοντας δεχθεί γκολ μόνο στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της.

Και ανεβαίνει σιγά – σιγά στο βαθμολογικό πίνακα, σε μία χρονιά που θεωρούταν πριν το ξεκίνημα της ως δεύτερο φαβορί για κατάκτηση τίτλου και απευθείας ανόδου! Πλέον βρίσκεται εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στην 6η θέση συγκεκριμένα, σε απόσταση βολής, στο +1, στο +2 και στο +3 από ομάδες πίσω της, ενώ είναι στο -4 από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Εϊσα, χτύπησε σοβαρά ο μέσος Οντασέμπε, ενώ τραυματίστηκαν και θα απουσιάσουν και ο μέσος Γουόκερ με τον αμυντικό Ράιντχολχ, με αμφίβολη τη συμμετοχή του αμυντικού Κρίτσλοου και του μέσου Περέιρα που έχουν κάποιες ενοχλήσεις.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*Εχει 5/6 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 4/7 G/G μαζί με over 2,5 εντός έδρας.

*Εχει 4/7 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Στίβενεϊτζ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Νιούπορτ, χάρη σε ένα τέρμα του Γκίλμπεϊ στο 48’, σε έναν αγώνα που δεν είχε πολλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.

Η Στίβενεϊτζ πραγματοποιεί πλέον επισήμως το καλύτερο ξεκίνημα της σε επαγγελματική κατηγορία, μετά και την εντός έδρας νίκη της επί της Νιούπορτ με 1-0, τρίτη συνεχόμενη, ένατη σε σύνολο 11 αγώνων, έχοντας χάσει στο πρωτάθλημα μόνο από την Σάλφορντ εκτός έδρας. Μάλιστα και η μοναδική της ισοπαλία έχει έρθει μακριά από το γήπεδό της.

Είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, στο -3 από την κορυφή, αλλά με τέτοια διαφορά τερμάτων που δεν μπορεί να θεωρηθεί απόσταση βολής, ενώ είναι σε τέτοια απόσταση, στο +2 συγκεκριμένα, από δύο ομάδες εκτός πρώτης τριάδας που οδηγεί απευθείας στην παραπάνω κατηγορία.

Ο μέσος Λιστ είναι ακόμη εκτός αγωνιστικής δράσης, αλλά ίσως επιστρέψει κάποιος από τους Αμο (ΜΕ), Μπόστγουικ (ΑΜ) που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια λόγω τραυματισμών.