40η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων, με γηπεδούχο τη Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’.

*Α’ Γύρος: Αλμερία – Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ 3-1

ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 1-2 εκτός έδρας, με αντίπαλο τη Φουενλαμπράδα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μπουλντίνι σκόραρε για το 1-0 των γηπεδούχων. Στο 63’ ο Αλκάιν ισοφάρισε σε 1-1 και στο 87’ ο Μπουλντίνι αποβλήθηκε για τη “Φουένλα”. Στις καθυστερήσεις ο Άλεξ Σόλα σκόραρε και έκανε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ είναι σε εξαιρετική κατάσταση αγωνιστικά και ψυχολογικά, πήρε νέα σπουδαία νίκη στην έδρα της Φουενλαμπράδα (1-2) και εξακολουθεί να ελπίζει στην επίτευξη της παραμονής στην κατηγορία. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, έβγαλε αντίδραση και έκανε την ανατροπή για να πανηγυρίσει την τρίτη διαδοχική νίκη.

Μετρά επίσης και δύο ήττες σε διάστημα πέντε αγώνων. “Ακόμα δεν έχουμε πετύχει τίποτα. Το καλό που έχουμε κάνει είναι ότι έχουμε ακόμα μια ζωή, αλλά αν επαναπαυτούμε, θα το πληρώσουμε”, δήλωσε στη συνέντευξη τύπου ο τεχνικός της Σάνσε, Τσάμπι Αλόνσο. Εξέτισε και είναι εκ νέου διαθέσιμος ο Ολασαγάστι. Σταθερά εκτός ο Ποκόρνι εξαιτίας τραυματισμού.

Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’ Στατιστικά

*8/10 αναμετρήσεις με γκολ εκατέρωθεν

*5 σερί αγώνες έληξαν με “2-3 γκολ”

*Δέχεται γκολ σε 16/19 ματς εντός έδρας

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΛΜΕΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 3-0 εντός έδρας, εναντίον της Αμορεμπιέτα, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι άντεξαν και έμεινε το μηδέν. Στο 54’ ο Αντόνι Λόπεθ χρεώθηκε αυτογκόλ για το 1-0, στο 75’ ο Μπάμπιτς με κεφαλιά σκόραρε για το 2-0. Στο 82’ ο Σαντίκ έχασε πέναλτι, όμως στο 89’ με τρομερή ενέργεια πέτυχε το τελικό 3-0.

Η Αλμερία πανηγύρισε ακόμα μία νίκη στο πρωτάθλημα και έκανε ακόμα ένα βήμα προς την άνοδο στην Πριμέρα Ντιβισιόν. Επικράτησε της Αμορεμπιέτα (3-0) εντός έδρας, αποτέλεσμα που ήταν η τρίτη διαδοχική νίκη και τέταρτη στα πρόσφατα πέντε παιχνίδια στη Σεγούντα Ντιβισιόν. Αήττητη για εξι αγωνιστικές. Παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και κρατά την τύχη στα χέρια της αναφορικά με την άνοδο.

Μετά τη Ρεάλ Σοσιεδάδ Β’, παίζει εντός έδρας με την αδιάφορη και υποβιβασμένη Αλκορκόν και κλείνει τη σεζόν με την εκτός έδρας αναμέτρηση εναντίον της επίσης αδιάφορης Λεγανές. “Αν κερδίσουμε τη Σοσιεδάδ Β΄ και μας ευνοήσουν τα αποτελέσματα την επόμενη μέρα, όλος ο κόσμος θα βγει στους δρόμους”, δήλωσε ο τεχνικός της Αλμερία, Ρούμπι, στη συνέντευξη τύπου. Παραμένουν εκτός δράσης οι αμυντικοί Νιέτο, Μπράνταριθ και Μάρτος. Μη διαθέσιμος και ο Ραμαζάνι.