*Στον πρώτο γύρο: Ζανκτ Πάουλι – Αννόβερο 0-0

*NG στα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλο (0-0 εκτός) με την Μπράουνσβαϊγκ.

Σε μία αναμέτρηση που τον πρώτο λόγο είχαν οι τερματοφύλακες, το Αννόβερο άφησε δύο βαθμούς στην έδρα της Μπράουνσβαϊγκ χάνοντας, παράλληλα, την ευκαιρία να πλησιάσει περισσότερο στην 3η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου. Παρουσιάστηκε οριακά πιο απειλητικό από τους γηπεδούχους, αναγκάζοντας τον τερματοφύλακα αυτών σε έξι αποκρούσεις.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για το Αννόβερο και πέμπτη σε έξι αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο επικράτησε μόνο του Μαγδεμβούργου (3-0 εκτός) στις 31 Μαρτίου. Έχει γνωρίσει τις περισσότερες εντός έδρας ήττες από κάθε άλλη ομάδα στη 2. Μπουντεσλίγκα κόντρα στη Ζανκτ Πάουλι (επτά). Ξεπέρασε την ίωση που τον ταλαιπώρησε ο Ερνστ και βρίσκεται κανονικά στην αποστολή του προπονητή Λάιτλ.

ΑΝΝΟΒΕΡΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

ΖΑΝΚΤ ΠΑΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (4-3) από την Έλβερσμπεργκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Έγκεσταϊν (39′) και Χαρτέλ (69′), απάντησαν ισάριθμες οι Νέουμπαουερ (51′) και Μπογιαμπά (70′). Το 4-2 υπέρ των φιλοξενούμενων έκαναν οι Βάνερ (81′) και Βάντερμερς (83′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Άιρβιν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Μη καταφέρνοντας να διαχειριστεί την ήττα στην έδρα της Καρλσρούης, η Ζανκτ Πάουλι υποδέχτηκε την άκρως ανταγωνιστική και αποτελεσματική Έλβερσμπεργκ πραγματοποιώντας το απρόσμενο 2Χ2 που την έριξε από την κορυφή της βαθμολογίας! Πέντε στροφές πριν πέσει η αυλαία της σεζόν και οι “πειρατές” καλούνται να σηκώσουν κεφάλι για να μην πετάξουν στα σκουπίδια τη συνολικά εξαιρετική πορεία που έχουν πραγματοποιήσει.

Μακριά από το σπίτι τους γνώρισαν τρεις ήττες σε πέντε αγωνιστικές, στις τρεις δέχτηκαν τουλάχιστον από δύο γκολ. Έχουν γνωρίσει τις περισσότερες ήττες τους στη 2. Μπουντεσλίγκα από το Αννόβερο (17 σε 37 αναμετρήσεις). Εξέτισε ο Βαλ και, λογικά, θα βρεθεί εκ νέου στο βασικό σχήμα του προπονητή Χούρτζελερ.