*Στον πρώτο γύρο: Ντόρτμουντ – Ουνιόν Βερολίνου 4-2

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος ποδοσφαίρου

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Χάιντενχαϊμ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Ντόβενταν μόλις στο 3′, απάντησαν οι Γκόσενς (43′) και Σέφερ (45+2′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπέστε στο 71′.

Την αμυντική ολιγωρία της πλήρωσε η Ουνιόν Βερολίνου στην αναμέτρηση με τη Χάιντενχαϊμ. Κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν δημιουργηθεί με το καλημέρα δεχόμενη, ωστόσο, δύο πολύ εύκολα γκολ από τους φιλοξενούμενους. Διατηρείται αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές (2-2-0) και στο +8 από την επικίνδυνη ζώνη της Μπουντεσλίγκα.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 4 Νοεμβρίου για να βρούμε την τελευταία ήττα της στο “Alten Försterei” στην εν λόγω διοργάνωση απ’ την Άιντραχτ Φρανκφούρτης (3-0): Έκτοτε σημείωσε τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες κρατώντας, παράλληλα, το μηδέ στις τρεις.

Οι πρωτευουσιάνοι πανηγύρισαν τη νίκη στις 3/4 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές με την Ντόρτμουντ (μία ήττα). “Φυσικά κι έχουμε ελπίδες για ένα θετικό αποτέλεσμα, μπορούμε να κερδίσουμε κάθε αντίπαλο στην έδρα μας”, είπε ο προπονητής Μπιέλιτσα. Εξέτισαν την ποινή τιμωρίας τους οι Λεϊτέ και Φόλαντ, τη θέση τους πήρε ο Γκόσενς.

ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 8/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από τη Χόφενχαϊμ. Ο Μπεμπού έκανε το 1-0 μόλις στο 2′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Μάλεν (21′) και Σλότερμπεκ (25′). Την ανατροπή στην ανατροπή έκανε ο Μπάιερ μέσα σε τρία λεπτά (61′, 64′).

Την πρώτη ήττα της μέσα στο 2024 (τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες) γνώρισε η Ντόρτμουντ με τον πλέον οδυνηρό τρόπο από τη Χόφενχαϊμ στο “Signal Iduna Park”. Βρέθηκε νωρίς με την πλάτη στον τοίχο, ανέτρεψε τα δεδομένα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και πλήρωσε τα σοβαρά αμυντικά κενά της στη συνέχεια.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσαν έχασε τεράστια ευκαιρία για να ισοφαρίσει με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής των φιλοξενούμενων. Οι “κιτρινόμαυροι” διατηρούνται στην 4η θέση και στο +1 από τη Λειψία. Σημείωσαν τρεις σερί ισοπαλίες μακριά από την έδρα τους, παράλληλα παραμένουν αήττητοι σε έξι σχετικές αναμετρήσεις (2-4-0).

Στις 14 τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές ηττήθηκαν μόνο από την Στουτγκάρδη (2-1) τον Νοέμβριο (πέντε νίκες, οχτώ ισοπαλίες). “Είμαστε πεπεισμένοι πως θα κερδίσουμε τη συμμετοχή μας στο Τσάμπιονς Λιγκ, είναι στο χέρι μας”, είπε ο προπονητής Τέρζιτς. Τη θέση του τιμωρημένου Μάλεν θα πάρει ο Μπραντ, ως εναλλακτικές λύσεις παρουσιάζονται οι Μπάινο-Γκίτενς και Αντεγέμι.