*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πλίμουθ-Μίντλεσμπρο 3-3.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λέστερ με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Αζάζ στο 24’ και διπλασιάσαν τα τέρματά τους με τον Σιλβέρα στο 37’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βάρντι στο 85’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και μεγάλη νίκη για τη Μίντλεσμπρο. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, παρ’ όλα αυτά τις εκμεταλλεύτηκε πλήρως, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη δέχθηκε ασφυκτική πίεση, υποκύπτοντας στα τελευταία λεπτά, χωρίς όμως να της κοστίσει.

Από τεράστια νίκη προέρχεται και έχει σήμερα την ευκαιρία να τις διπλασιάσει, αφού φιλοξενεί τη νεοφώτιστη Πλίμουθ. Δεν θα έχει εύκολο έργο, καθώς οι φιλοξενούμενοι είναι τρομερά μαχητικοί και άκρως επικίνδυνοι επιθετικά. Θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει ασταμάτητα τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ μπορεί να εκμεταλλευτεί τα πολλά κενά που αφήνουν οι φιλοξενούμενοι στα αμυντικά τους καθήκοντα.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουέστ Μπρομ, στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κίπρε στο 61’ και το 0-2 ο Τζόνστον στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φέλοους στο 90+1’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για την Πλίμουθ. Καθόλου δημιουργική, είχε ελάχιστες ευκαιρίες και δεν μπόρεσε να απειλήσει με καμία την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση, στην οποία υπέκυψε εύκολα στο δεύτερο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν τρία γκολ από τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Δεν πείθει με την εικόνα της, είναι κάκιστη στα μετόπισθεν, καθώς παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, ενώ απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Δεν είναι βέβαιο πως δεν θα κινδυνεύσει, καθώς μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα βρίσκεται πλέον μόλις στο +5 από την 22η ΚΠΡ.