*42η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κόλτσεστερ – Τρανμίρ 2-0

*’Έξι σερί under 2,5 τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ έχασε 2-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, με δύο γκολ σε πέντε λεπτά από τους Κάβαναχ (64’), Πόιντον (69’). Βέβαια είχε γλιτώσει νωρίτερα δύο φορές από τα δοκάρια της!

Η Τρανμίρ ηττήθηκε με 2-0 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, δεύτερη σερί ήττα, μετά από τέσσερις αγώνες όπου ήταν αήττητη με τρεις νίκες!

Αλλά και ειδικά στο γήπεδό της έχασε τον τελευταίο αγώνα έπειτα από τρεις σερί νίκες σε αυτό.

Ακόμη βέβαια είναι αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 17η θέση, αλλά μάλλον χαρακτηρίζεται πλέον βαθμολογικά αδιάφορη, καθώς δεν έχει ελπίδες για play off ανόδου και δεν κινδυνεύει με υποβιβασμό.

Τρανμίρ Στατιστικά

*16/23 over 2,5 εντός έδρας

*3/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Νιούπορτ με ανατροπή και γκολ στις καθυστερήσεις! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Ζανζάλα στο 42ο λεπτό. Αλλά ισοφάρισε με τον Ιαντόλο στο 75’ πριν πάρει τη νίκη με το γκολ του Μίνγκι στις καθυστερήσεις.

Η Κόλτσεστερ προέρχεται από μεγάλη νίκη – ψυχολογίας, όπως είναι όλες που έρχονται με ανατροπή και γκολ στο τέλος, όπως αυτή με 2-1 εντός έδρας επί της Νιούπορτ.

Πόσο μάλλον όταν είναι η πρώτη νίκη έπειτα από οκτώ αγώνες χωρίς “τρίποντο”, αν και είχε έξι ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο την Μόρκαμ στους 13 τελευταίους αγώνες της, καμία ομάδα στους οκτώ πιο πρόσφατους!

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής, σε απόσταση βολής, συγκεκριμένα στο +1 από την ζώνη υποβιβασμού, αλλά έχει το πλεονέκτημα πώς έχει παίξει αρκετά παιχνίδια λιγότερα.