*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Γουότφορντ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Μπράντσο στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντόιλ στο 39’. Το 2-1 πέτυχε ο Μπράντσο με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 63’ και το 2-2 ο ΜακΈιτ στο 82’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπράντσο πετυχαίνονας χατ-τρικ στο 88’.

Δεύτερη σερί ήττα για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε. Μπήκε νωθρά και το πλήρωσε μένοντας από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως λίγο πριν την ανάπαυλα κατάφερε να ισοφαρίσει. Στην επανάληψη έμεινε ξανά πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, αλλά είχε και πάλι απάντηση. Παρ’ όλα αυτά οι γηπεδούχοι ήταν τρομερά αποτελεσματικοί, σκοράροντας και τρίτο γκολ λίγο πριν το ενενηντάλεπτο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Δεν έδειξε κακή εικόνα σε κανένα από τα δύο παιχνίδια που ηττήθηκε, παρ’ όλα αυτά είναι φανερό πως παραμελεί τα αμυντικά της καθήκοντα, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στις αντίπαλες ομάδες να σκοράρουν εύκολα. Στο επιθετικό της κομμάτι παραμένει αποτελεσματική σε κάθε αναμέτρησή της, αλλά αυτό δεν είναι πάντα αρκετό για να μπορέσει να της δώσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Σημαντικό το να μην χάσει άλλους βαθμούς, καθώς η Μίντλεσμπρο έχει μειώσει σημαντικά την απόστασή της από εκείνη και είναι πολύ πιθανό να κινδυνεύσει η θέση της.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σεμά στο 23’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τάουνσεντ στο 56’. Το 2-1 πέτυχε ο Σαρ στο 66’ και το 2-2 ο Γουάλας στο 71’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σεμά με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 78’.

Επιστροφή στις νίκες για τη Γουότφορντ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Μπήκε δυνατά και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στη συνέχεια πήρε εκ νέου προβάδισμα, αλλά οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση και σε αυτό το γκολ. Το τρίτο έμελλε να είναι και το «φαρμακερό», αφού κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα θέλει ιδανικά, όμως έχει μια ακόμα πολύ δύσκολη αναμέτρηση μπροστά της και το έργο της μοιάζει ιδιαίτερα δύσκολο. Ανεβασμένη τελευταία, απέσπασε μερικά πολύ θετικά αποτελέσματα αυτή την περίοδο, δείχνοντας πως έχει βρει ξανά ρυθμό μεσοεπιθετικά, σκοράροντας σε μόνιμη βάση. Το μεγάλο της πρόβλημα παραμένει στο αμυντικό της κομμάτι, αφού δεν μπορεί με κανένα τρόπο να κρατήσει ανέπαφη την εστία της και σε αυτό είναι πολύ πιθανό να έχουν ευθύνη οι πολλές απουσίες που έχει εδώ και καιρό.