*2η αγωνιστική

*Goal/Goal & Over 2.5 ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Βααλβάικ. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 15’, δέχθηκε το 2-0 στο 45’, μείωσε σε 2-1 με τον Ντοστ στο 52’ και με τον ίδιο ποδοσφαιριστή ισοφάρισε σε 2-2 στο 85’.

Δεν πραγματοποίησε την εκκίνηση που επιθυμούσε η Ουτρέχτη, η οποία παραχώρησε εκτός έδρας 2-2 με τη Βααλβάικ. Πλήρωσε σε μεγάλο βαθμό το άσχημο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε δύο γκολ και πήγε με σημαντικό μειονέκτημα στην ανάπαυλα. Αντέδρασε στο δεύτερο 45λεπτο, ήταν καλύτερη, μείωσε νωρίς και στο φινάλε έφερε το ματς στην ισορροπία. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο νεοφερμένος φορ Μπας Ντοστ που μπήκε αλλαγή και πέτυχε τα δύο γκολ της ομάδας του.

Έχει υψηλούς στόχους αυτή τη σεζόν, η έλευση του Χενκ Φρέισερ (πετυχημένο πέρασμα από Φίτεσε) έχει φέρει αέρα αλλαγής στην ομάδα και η έξοδος στην Ευρώπη αποτελεί τον πρωταρχικό στόχο. Μεταγραφικά είναι ενισχυμένη και στο εντός έδρας παιχνίδι με την Καμπούρ η κατάκτηση των τριών βαθμών κρίνεται απαραίτητη, προκειμένου να φτιάξει το κλίμα στις τάξεις της. Ο χαφ Φαν ντερ Στρέικ παραμένει εξαιρετικά αμφίβολος, ενώ συνεχίζουν εκτός οι αμυντικοί Γιαγκό, Χέντρικς και ο χαφ Ράμσελααρ.

ΟΥΤΡΕΧΤΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 5/6 τελευταία ματς.

*G/G τα 6/9 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΑΜΠΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-0 από την Εξέλσιορ. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 10’, δέχθηκε το 0-2 στο 44’.

Με το… αριστερό ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στη νέα σεζόν η Καμπούρ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από την Εξέλσιορ στο Λεουβάρντεν. Κακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, η άμυνα της εκτέθηκε δύο φορές, με αποτέλεσμα να πάει με σημαντικό μειονέκτημα στ’ αποδυτήρια. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, έχανε τη μία ευκαιρία μετά την άλλη, αλλά δεν κατάφερε να μπει στη διεκδίκηση του αποτελέσματος. Ολοκλήρωσε το ματς με 27 τελικές (οκτώ στον στόχο) έναντι 8 της αντιπάλου (τέσσερις εντός εστίας) και μπορεί να αισθάνεται αδικία για το τελικό σκορ.

Ξεκίνησε τη χρονιά από καλή αφετηρία και αυτή τη στιγμή δείχνει να βρίσκεται ένα κλικ πάνω από τις ομάδες που θα δώσουν μάχη για την παραμονή. Δεν πρέπει, ωστόσο, να δείξει σημάδια χαλάρωσης διότι μπορεί να μπλέξει σε περιπέτειες. Παραμένουν τραυματίες ο αμυντικός Γκούλιτ και ο επιθετικός Φαν ντερ Βάτερ.