*21η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Γκρασχόπερς – Λουγκάνο 2-1

*GG στα 13/14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (4-1) της Ζανκτ Γκάλεν. Ο Σαμπατίνι έκανε το 0-1 στο 45′, απάντησε ο Στεφάνοβιτς στο 68′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν οι Σέλαρ (73′, 90+3′) και Μπισλίμι (80′). Με δέκα μόλις από το 5′ αγωνίζονταν οι γηπεδούχοι (Γκέρτλερ).

Εκμεταλλευόμενη μία αμφισβητούμενη κόκκινη κάρτα μόλις στο 5′, η Λουγκάνο πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ζανκτ Γκάλεν έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σέλαρ που πέτυχε δύο γκολ, φτάνοντας παράλληλα τα 12 σε 28 συμμετοχές από το ξεκίνημα της σεζόν.

Πρώτη νίκη για το συγκρότημα του Κροκί-Τορτί στο 2024, έβαλε τέλος σε μίνι αρνητικό σερί δύο αγωνιστικών (0-1-1) και διατηρήθηκε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στις επτά τελευταίες εντός έδρας επικράτησε μόνο των Λουκέρνη (1-0) και Βίντερτουρ (2-1), στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Εξέτισε κι επιστρέφει ο Νκαμά, τη θέση του πήραν Σαμπατίνι και Βλάντι.

ΛΟΥΓΚΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-1) της Ζυρίχης. Ο Κρασνίκι έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 20′, απάντησε ο Μπαμπούνσκι στο 72′. Την ανατροπή των δεδομένων έκανε ο Σουρπφ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Απογοητευτική παρουσιάστηκε στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι με τη Ζυρίχη η Γκρασχόπερς, στάθηκε τυχερή στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου όταν η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι της μετά από σουτ του Κονσεϊσάο. Άλλαξε άρδην η εικόνα της στο δεύτερο, εκμεταλλεύτηκε το πισωγύρισμα των τυπικά φιλοξενούμενων ανατρέποντας τα δεδομένα στην εκπνοή των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών για το συγκρότημα του Μπέρνερ, γνώρισε μία ήττα σε πέντε αγωνιστικές από τη Γιουνγκ Μπόις (1-0 εκτός) στις 20 Ιανουαρίου (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Η Γκρασχόπερς αγνοεί τη νίκη σε οχτώ επισκέψεις της στην έδρα της Λουγκάνο (έξι ισοπαλίες, δύο ήττες).