*2η αγωνιστική

*Αήττητο έντεκα αγώνων «τρέχει» η Τσβόλε με αντίπαλο την Τέλσταρ (10-1-0), στα οκτώ εξ αυτών μάλιστα κράτησε ανέπαφη την εστία της.

ΤΕΛΣΤΑΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Γιονγκ Άγιαξ. Προηγήθηκε με τον Μπλόμεσταϊν στο 3’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 41’.

Με τον βαθμό (1-1) από την έδρα του Γιονγκ Άγιαξ έφυγε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η Τέλσταρ. Ευτύχησε να μπει νωρίς μπροστά στο σκορ, στο υπόλοιπο του αγώνα είχε μονίμως παθητικό ρόλο, δεν απέφυγε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα, με τον αντίπαλο να σπαταλά πολλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να πάρει τη νίκη. Τυχερή στάθηκε η Τέλσταρ, δεν άξιζε να πάρει κάτι από το ματς.

Πήρε πάντως έναν σημαντικό πόντο και πάνω σε αυτόν θα προσπαθήσει να “χτίσει” για να διεκδικήσει την 2η αγωνιστική τη νίκη κόντρα σ’ ένα απ’ τα μεγάλα φαβορί για την άνοδο, την Τσβόλε. Φέτος, στοχεύει να τα πάει καλύτερα από πέρσι και να πλασαριστεί καλύτερα στον βαθμολογικό πίνακα. Δεν υπάρχουν προβλήματα για τον κόουτς Σνούι.

ΤΕΛΣΤΑΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα 5/7 τελευταία παιχνίδια.

*G/G τα 3/4 πρόσφατα ματς.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΤΣΒΟΛΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στη Ντε Γκράαφτσαπ. Προηγήθηκε με τον Φαν ντεν Μπελτ στο 34’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 76’, πήρε τη νίκη με γκολ του Βέλλιου στο 78’.

Μπήκε δυνατά στη νέα σεζόν η Τσβόλε και ξεκίνησε με νίκη επικρατώντας 2-1 της Ντε Γκράαφτσαπ εντός έδρας. Ανώτερη στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε και πήγε με το προβάδισμα στην ανάπαυλα. Δεν ήταν το ίδιο καλή στο δεύτερο 45λεπτο, είδε την αντίπαλο να φέρνει το ματς στην ισορροπία, αλλά αντέδρασε άμεσα και με σκόρερ τον Έλληνα φορ Απόστολο Βέλλιο έφτασε στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Θεωρείται απ’ τα μεγάλα φαβορί για την άνοδο και αν αυτή δεν επιτευχθεί θα μιλάμε για τεράστια αποτυχία. Μοναδικός στόχος αυτή την αγωνιστική είναι το “τρίποντο” που θα την εδραιώσει από νωρίς στα υψηλά στρώματα της κατάταξης. Παραμένουν τραυματίες ο στόπερ Κέρστεν και ο εξτρέμ Λάχσιρ.