*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Χάρτλπουλ – Γκέιτσχεντ 2-1

*5/5 G/G και over 2,5 τα μεταξύ τους παιχνίδια. Ακόμη και δύο φιλικά που έχουν παίξει, έτσι έληξαν!

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: H Γκέιτσχεντ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Όλτρινχαμ, παρόλο που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, από τέρματα των Νιούμπι (16’), Μούνεϊ (52’). Ισοφάρισε αμφότερες με γκολ των Ντινάνγκα (49’), Έβανς (57’), πριν ηττηθεί από τέρμα του Άντομ στο 73ο λεπτό.

Η Γκέιτσχεντ επικράτησε 2-3 εκτός έδρας της Όλτρινχαμ, παρόλο που βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, καταφέρνοντας να πάρει μία πολύ σημαντική νίκη, κυρίως βαθμολογικά!

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες, ενώ έχει και τέσσερις νίκες και μία ήττα στους έξι τελευταίους αγώνες στο γήπεδό της.

Βρέθηκε στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, με πάρα πολύ καλή διαφορά τερμάτων, αλλά στο +2 από την όγδοη ομάδα που δεν θα συμμετάσχει στα play offs, δηλαδή σε απόσταση βολής.

Ταυτόχρονα είναι στα ημιτελικά του κυπέλλου ερασιτεχνών και μένει να φανεί αν αυτή η πορεία σε έναν παράλληλο θεσμό, την επηρεάσει στο πρωτάθλημα.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*7/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΧΑΡΤΛΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρτλπουλ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Ίστλεϊ, αν και προηγήθηκε με τον Γκρέι στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης. Ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Μαγκουάιρ στο 77’.

Η Χάρτλπουλ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Ίστλεϊ, δεύτερη συνεχόμενη, ενώ παραμένει χωρίς νίκη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές. Μάλιστα δεν έχει νίκη εδώ και τρία παιχνίδια εκτός, με δύο ισοπαλίες.

Τελικά δεν την βοήθησε όσο θα επιθυμούσε η αλλαγή προπονητή, τουλάχιστον όσον αφορά στον τομέα των αποτελεσμάτων. ‘

Παραμένει αρκετά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στην 14η θέση συγκεκριμένα, μόλις στο +5 από την ζώνη του υποβιβασμού.