*41η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρου – Τζίλιγχαμ 2-0

*Πέντε σερί νίκες εντός έδρας για την Τζίλιγχαμ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ κέρδισε 2-3 εκτός έδρας την Μόρκαμ, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές! Αρχικά με τον Σλιου στο 11’ και αργότερα με τον Μπράουν στο 64’, ισοφαρίζοντας αμφότερες με τους Χόκινς (18’), Ντιενγκ (73’), παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Μαχόνεϊ στο 87ο λεπτό.

Η Τζίλιγχαμ κέρδισε με 2-3 εκτός έδρας την Μόρκαμ, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από τέσσερις αγώνες στους οποίους είχε δύο ήττες και δύο ισοπαλίες.

Στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και εφτά αγώνες, αλλά με έξι ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα!

Είναι στην όγδοη θέση, ισόβαθμη με την ομάδα που είναι στην έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα play off για την άνοδο. Όμως πέραν της χειρότερης διαφοράς τερμάτων, έχει παίξει και δύο παιχνίδια περισσότερα από αυτήν!

Τζίλιγχαμ Στατιστικά

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*8/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Κρου έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίμπλεντον, ισοφαρίζοντας με τον Αντεμπίσι στο 13’ το γκολ που δέχθηκε από τον Γκόρντον μόλις στο δεύτερο λεπτό, σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές ευκαιρίες.

Η Κρου δεν κατάφερε να κερδίσει, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Γουίμπλεντον, πρώτη της ισοπαλία στους πέντε τελευταίους αγώνες όπου έχει τρεις ήττες.

Μάλιστα έχει χάσει τους δύο τελευταίους εκτός έδρας αγώνες της, έπειτα από έξι παιχνίδια στα οποία δεν είχε γνωρίσει κάποια ήττα μακριά από το γήπεδο της.

Έχει πέσει στην 5η θέση του του βαθμολογικού πίνακα, στο -5 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που οδηγούν στην απευθείας άνοδο, ενώ είναι και στο +6 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά.