*Αγώνας εξ αναβολής

*3/3 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μάνσφιλντ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Νιούπορτ, με τέρμα του Μάρις στο 51ο λεπτό της αναμέτρησης, χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από την αντίπαλο της, με τον τερματοφύλακα της να μην κάνει ούτε μία επέμβαση.

Η Μάνσφιλντ κέρδισε και την Νιούπορτ με 0-1 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας την πέμπτη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες, τρεις σερί στο γήπεδό της, εκεί που είναι αήττητη στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια.

Εξακολουθεί να έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, μαζί με την Γκρίμσμπι πλέον, αλλά και τις λιγότερες ήττες σε αυτό, ανεβαίνοντας πλέον στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Διαθέτει πλέον την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, ούσα στο +3 από την δεύτερη θέση, στο +5 από την τέταρτη θέση που οδηγεί στα play off για την άνοδο, και στο +13 από την όγδοη που δεν οδηγεί ούτε σε αυτά!

Και όπως λέει ο τεχνικός της, Νάιτζελ Κλαφ, σε σχέση με πέρυσι, η μεγάλη διαφορά της ομάδας του είναι η σταθερότητα και η συνέπεια της.

Μάνσφιλντ Στατιστικά

*3/4 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έχασαν 1-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, με ένα γκολ του Κέρτις στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων. Θα μπορούσε να είχε δεχθεί γκολ και νωρίτερα, όταν γλίτωσε από το δοκάρι της, αλλά είχε και μία τεράστια ευκαιρία να σκοράρει αυτή.

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς ηττήθηκαν με 1-0 εκτός έδρας από την Γουίμπλεντον, μία ήττα που πάντα πονάει περισσότερο λόγω της γνωστής κόντρας των δύο ομάδων.

Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Διατηρούνται πάντα εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off για την άνοδο, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, πέντε συγκεκριμένα, τόσο από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά, αλλά και από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο.

Όλα αυτά ενώ ξεκίνησε τη σεζόν με 5/6 νίκες, αν και η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, παρόλο που μετά την αλλαγή προπονητή επανήλθε κάποια βελτίωση.