*Αγώνας εξ αναβολής

*Στον πρώτο γύρο: Ντονκάστερ – Μπράντφορντ 1-3

*Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους και στο Λιγκ Τρόφι, στις 30 Ιανουαρίου, σε αυτό το γήπεδο, με την Μπράντφορντ να κερδίζει με 1-0.

*4/6 N/G τα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο, τέσσερα σερί στα πιο πρόσφατα.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Γουίκομ με τέρμα του Μπούτσερ στο 90ο λεπτό!

Για την Μπράντφορντ δεν είναι τόσο η ήττα με 0-1 εντός έδρας από την Γουίκομ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, που θα την πονέσει. Αλλά ο τρόπος που ήρθε αυτή, με γκολ στο τέλος, ενώ ήταν πολύ κοντά στο να διεκδικήσει στα πέναλτι την πρόκριση στον τελικό του Λιγκ Τρόφι.

Και απομένει να φανεί πώς θα επηρεαστεί στο πρωτάθλημα. Ειδικά από τη στιγμή που έχει να αγωνιστεί εδώ και δύο εβδομάδες!

Άλλωστε αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε πετύχει τέσσερις νίκες!

Η βαθμολογική της αναρρίχηση μπήκε πάλι στον “πάγο”, καθώς παραμένει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στο -8 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.

Μπράντφορντ Στατιστικά

*8/9 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της,

*Εφτά σερί N/G στα τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντονκάστερ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, παρόλο που ισοφάρισε με τον Χερστ στο 62’ το γκολ που είχε δεχθεί από τον Γκόρντον στο 18ο λεπτό. Δεν είχε απάντηση στα γκολ των Ίαρινγκ (67’), Φάαλ (80’).

Η Ντονκάστερ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Γουόλσολ, επιστρέφοντας στις ήττες έπειτα από πέντε αγώνες στους οποίους είχε πετύχει τρεις νίκες και είχε δύο ισοπαλίες. Βέβαια στους 11 πιο πρόσφατους που έχει δώσει μακριά από το γήπεδο της, κέρδισε μόνο σε αυτό της Γκρίμσμπι.

Η τελευταία ήττα την άφησε πάλι λίγο πιο πίσω στο βαθμολογικό πίνακα. πώς μάλλον άργησε να “ξυπνήσει”. Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, πολύ πίσω από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, αλλά και αρκετά πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού.