*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κουίνς Παρκ-Μόρτον 0-0.

*Αποτέλεσμα δευτέρου γύρου: Μόρτον-Κουίνς Παρκ 1-0.

ΚΟΥΙΝΣ ΠΑΡΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ντανφέρμλιν, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Τέρνερ στο 66’ και το 0-2 ο Τόμας στο 75’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο Καρς στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Κουίνς Παρκ. Είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει με άνεση το δρόμο προς τα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε καθόλου, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει αφήσει εξαιρετικά στοιχεία στις αναμετρήσεις της, θέτοντας γερές βάσεις για παραμονή. Σκοράρει ασταμάτητα αυτή την περίοδο, τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, ενώ δεν πτοείται από το γεγονός ότι δέχεται εξίσου εύκολα γκολ.

Κουίνς Παρκ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια.

ΜΟΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Πάτον στο 35’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Οάκλεϊ στο 55’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Βέιλ στο 85’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και τεράστια πρόκριση για τη Μόρτον. Δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο, την ώρα που αμυντικά κράτησε μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, έχοντας ψυχολογία στα ύψη. Είναι σε τρομερή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα, ενώ αμυντικά δεν δέχεται εύκολα γκολ. Βρίσκεται εντός τετράδας, στο -5 από την 3η Πάρτικ Θιστλ και στο +4 από την 5η Ερντριεόνιανς, έχοντας όμως και μία αγωνιστική παραπάνω.