*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίντλεσμπρο-ΚΠΡ 0-2.

ΚΠΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φιλντ στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζόνστον στο 25’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ντιανγκανά στο 27’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φιλντ στο 81’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει, παρά την καλή της εμφάνιση. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε, όμως στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να το εκμεταλλευτούν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ πριν το ημίωρο. Στην επανάληψη πίεση ασφυκτικά και εν τέλη βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία λεπτά.

Μια παρόμοια εμφάνιση, αλλά με θετικότερο αποτέλεσμα θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Μίντλεσμπρο. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, έχει αφήσει εξαιρετικά στοιχεία στο επιθετικό της κομμάτι στα τελευταία της παιχνίδια, όμως συνεχίζει να έχει αμυντικές αδυναμίες, οι οποίες γίνονται εύκολα εκμεταλλεύσιμες από τις αντίπαλες ομάδες, αν και δεν της έχει κοστίσει ιδιαίτερα αυτή την περίοδο.

Κπρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νόργουιτς με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μπαρνς στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φορς στο 37’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Λαθ στο 43’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ένγκελ στο 62’.

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Μίντλεσμπρο. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο εκμεταλλεύτηκε πλήρως, ανατρέποντάς το πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, «σφραγίζοντας» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Να διπλασιάσει τις νίκες της θέλει ιδανικά, έχοντας ανεβασμένη ψυχολογία μετά το τρίποντο κόντρα στη Νόργουιτς. Φάνηκε βελτιωμένη, ήταν δημιουργική και ταυτόχρονα αποτελεσματική επιθετικά, κάτι που της έλλειψε στα ματς απέναντι στην Πλίμουθ (0-2) και τη Στόουκ (2-0). Έχει θέματα στα μετόπισθεν, πρέπει να δείξει προσοχή, καθώς οι γηπεδούχοι αποτελούν κίνδυνο επιθετικά και μπορούν εύκολα να τα εκμεταλλευτούν.