4η αγωνιστική

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΑΡΧΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-2 επί της Χβίντοβρε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 25ο λεπτό με τον Μόρτενσεν και στο 75′ ο Κνούντσεν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις έρχεται η Άαρχους, μετά και από εκείνη επί της Κλαμπ Μπριζ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ φιλοξενήθηκε από τη Χβίντοβρε, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, μετά και το τελικό 0-2. Έπαιξε όσο χρειάστηκε και πήρε προβάδισμα στα μέσα του ημιχρόνου. Στην πορεία έκανε περισσότερο διαχείριση του ματς και με μια αντεπίθεση προς το φινάλε “κλείδωσε” το τρίποντο.

Κάπως έτσι έφτασε τους έξι βαθμούς για φέτος, έχοντας ξεκινήσει δυναμικά, μετά και το 1-0 επί της Βέιλε, για να ακολουθήσει η ήττα 1-3 από τη Νόρντζελαντ. Μοναδικός απόντας είναι ο τραυματίας Γιάκομπ.

Άαρχους Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΙΛΚΕΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 53ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τους ΜακΚόβατ (65′) και Λιντ (90’+2).

Επιτέλους νίκη για τη Σίλκεμποργκ στο τρέχων πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα, την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κεντ Νίλσεν υποδέχθηκε τη Βέιλε, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Μπορεί να ήταν ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, δυσκολεύτηκε αρκετά στο τελείωμα των φάσεων και κόντρα στη ροή βρέθηκε πίσω στο σκορ. Πίεσε περισσότερο στην πορεία, ισοφάρισε σχετικά γρήγορα και “έκλεψε” το τρίποντο στο φινάλε.

Αυτοί είναι και οι πρώτοι βαθμοί για φέτος, καθώς είχαν προηγηθεί οι δυο ήττες κόντρα σε Μπρόντμπι (1-2 εντός) και Μίντιλαντ (2-0 εκτός). Για πρώτη φορά φέτος είναι στην αποστολή οι Γιόελ Φέλιξ και Στεφάν Τέιτουρ Θόρνταρσον, που ξεπέρασαν τους τραυματισμούς τους.