*30η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Ουτρέχτη 0-2

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει η Ουτρέχτη στα πέντε τελευταία εντός απέναντι στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς (1-2-2).

Δείτε τα προγνωστικά για παμε στοιχημα

ΟΥΤΡΕΧΤΗ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-3 την Χέρενφεν εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 37′, ενώ κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματά της στο 48′. Στο 77′ η γηπεδούχος έμεινε με παίκτη λιγότερο, λίγα λεπτά μετά πέτυχε και τρίτο γκολ (83′) και κάπου εκεί όλα τελείωσαν. Το μόνο που κατάφερε η Χέρενφεν ήταν να βρει δύο γκολ στις καθυστερήσεις και να μειώσει (90′, 90+3′).

Δεν αντιμετώπισε όσα προβλήματα δείχνει το τελικό σκορ απέναντι στην Χέρενφεν. Κυριάρχησε από το πρώτο λεπτό και έδειξε πως βρισκόταν σε καλύτερη μέρα, είναι ενδεικτικό πως μέχρι τις καθυστερήσεις του αγώνα δεν είχε δεχτεί κλασσική ευκαιρία από την γηπεδούχο. Χαλάρωσε απλά υπερβολικά στο φινάλε και παρότι έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα, είδε την εστία της να παραβιάζεται δύο φορές.

Με την νίκη αυτή εδραιώθηκε ουσιαστικά στις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ και δείχνει πως βρίσκεται σε καλή κατάσταση ιδιαίτερα επιθετικά, αφού μέσα σε μια εβδομάδα βρήκε δίχτυα οκτώ φορές. Σημαντικό το ματς με αντίπαλο την Γκόου Αχέντ, αφού οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες και ίσως παίξουν μαζί στα πλέι οφ.

«Είμαστε σε καλή κατάσταση και θα παίξουμε με την Γκόου Αχέντ με τον ίδιο ζήλο που αγωνιστήκαμε απέναντί της και στον πρώτο γύρο. Είναι ένα μεγάλο και σημαντικό ματς για εμάς», σχολίασε ο τεχνικός Γιανς.

Έκλεισε τον ποιοτικό στόπερ Ντίτεν από την Ρόντα για το καλοκαίρι. Στα αγωνιστικά νέα, παραμένουν τραυματίες ο καλός εξτρέμ Αζαρκάν και ο μεσοεπιθετικός Ρόμενι, ενώ δεν είναι διαθέσιμοι ο μπακ Χαντβέρκερ, οι εξτρέμ Μπουθ, Όκελς και ο φορ Ντεσκότ.

Ουτρέχτη Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 3,5

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Άλμερε Σίτι εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Προηγήθηκε στο 11′, αλλά ισοφαρίστηκε στο 23′.

Σε ένα παιχνίδι όπου είχε πολλά παράπονα από την διαιτησία του Νιχάουζ, ορισμένα από αυτά δικαιολογημένα, δεν μπόρεσε να κάνει καθοριστικό βήμα για τα πλέι οφ και περιορίστηκε στην ισοπαλία με την Άλμερε Σίτι εντός έδρας. Μπορεί να προηγήθηκε νωρίς, αλλά ισοφαρίστηκε άμεσα και άφησε τον έλεγχο του αγώνα στην φιλοξενούμενη. Δεν βρέθηκαν σε καλή μέρα πολλοί από τους βασικούς της ενορχηστρωτές και η εμφάνισή της ήταν συνολικά μέτρια.

Παραμένει εντός οκτάδας και στο +7 από την δέκατη Φορτούνα. Είναι πολύ κοντά στο να αγωνιστεί για πρώτη φορά στην ιστορία της σε πλέι οφ Ευρώπης, ωστόσο το πρόγραμμα είναι αρκετά δύσκολο μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και οφείλει να δείξει χαρακτήρα και ψυχραιμία.

«Δεν θέλω να σταθώ στην διαιτησία του προηγούμενου αγώνα, αλλά στο ότι εμείς χάσαμε σε πολλά σημεία την συγκέντρωσή μας. Αυτό δεν πρέπει να συμβεί στο ματς με την Ουτρέχτη, διαφορετικά θα έχουμε πρόβλημα», προειδοποίησε ο κόουτς Χάκε.

Μοναδικό ερωτηματικό η συμμετοχή ή μη του ηγετικού μέσου Ρόμενς, ο οποίος λείπει το τελευταίο δίμηνο και η επιστροφή του υπολογίζεται μέσα στο επόμενο διάστημα.