*35η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρόουλι – Άκρινγκτον 3-1

*Τέσσερα σερί G/G και over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Κόλτσεστερ, αν και βρέθηκε να χάνει με τέρμα του Τσίλβερς στο 40’, ισοφαρίζοντας με αυτογκόλ του Χαρμπότλ στο 80’, παρόλο που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου.

Δεν κατάφερε να κερδίσει, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας η Άκρινγκτον που έφερε 1-1 απέναντι στην Κόλτσεστερ.

Έτσι πλέον έχει μόνο μία ήττα, δύο νίκες και δύο ισοπαλίες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Εξακολουθεί να είναι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από αυτές.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ

*12/23 over 2,5 εντός έδρας

*13/23 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Η Κρόουλι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Γουίμπλεντον, με ένα γκολ του Όρσι στο 78ο λεπτό.

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη της Κρόουλι, με 0-1 στο γήπεδο της Γουίμπλεντον. Δεύτερη συνεχόμενη χωρίς να δεχθεί γκολ, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει, ενώ έχει νικήσει και στο πιο πρόσφατο που έχει παίξει μακριά από την έδρα της.

Πάντως γενικότερα μοιάζει ομάδα έδρας, πιο αποτελεσματική στο γήπεδό της παρά μακριά από αυτό.

Σε 18 παιχνίδια μακριά από το γήπεδο της, κέρδισε μόνο σε αυτά των Γκρίμσμπι, Κόλτσεστερ, Τζίλιγχαμ, Μπράντφορντ, με 10 ήττες στα υπόλοιπα! Αντιθέτως στο γήπεδό της έχει 12 νίκες και εφτά ήττες, χωρίς καμία ισοπαλία!

Βρέθηκε πάλι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλησίασε στο -2, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την άνοδο, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο.