2η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μίντλεσμπρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τζόουνς στο 10’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σουίφτ στο 51’.

Ικανοποιητική η πρώτη εμφάνιση της χρονιάς για τη Γουέστ Μπρομ, σε μια δύσκολη έδρα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ από το πρώτο δεκάλεπτο, κατάφερε στη συνέχεια να ισορροπήσει το ματς, βρίσκοντας στην επανάληψη και το γκολ. Με εξαίρεση το γκολ που δέχθηκε, η αμυντική της λειτουργία ήταν αρκετά σταθερή κρατώντας μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα.

Πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν για εκείνη και θέλει φυσικά να πάρει και την πρώτη νίκη. Δεν ήταν καλή η περσινή χρονιά δεδομένου του στόχου που είχε στην αρχή, όμως φέτος μοιάζει καλύτερα προετοιμασμένη προκειμένου να διεκδικήσει την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ. Η εικόνα της τόσο στα φιλικά, όσο και στο πρώτο ματς του πρωταθλήματος άφησαν καλές εντυπώσεις, με τη μεσοεπιθετική της γραμμή να είναι εμφανώς βελτιωμένη και πολύ πιο αποτελεσματική σε σχέση με πέρσι. Μοναδική απουσία για το σημερινό ματς αναμένεται να είναι ο Γιοκούσλου, ο οποίος δεν βρίσκεται σε πλήρη αγωνιστικό ρυθμό.

Γουέστ Μπρομ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους πέτυχε ο Ζοάο Πέδρο στο 56’.

Με το δεξί μπήκε στη σεζόν η Γουότφορντ παίρνοντας το πρώτο της τρίποντο. Θέλησε να πιέσει από νωρίς προκειμένου να έχει εκείνη τον έλεγχο στο ρυθμό του ματς και το πέτυχε, βρίσκοντας παράλληλα και το δρόμο προς τα δίχτυα στην επανάληψη. Στο αμυντικό της κομμάτι ήταν σε καλή μέρα, κρατώντας μακριά από την εστία της τους φιλοξενούμενους.

Με ανεβασμένη ψυχολογία μετά την πρώτη νίκη της χρονιάς και μάλιστα απέναντι σε μια από τις υποψήφιες για τα φετινά πλέι-οφ. Πολύ καλύτερη η παρουσία της σε σχέση με αυτό που έδειξε στα φιλικά προετοιμασίας, δείχνοντας πως είναι σε καλύτερη κατάσταση απ’ όσο πολλοί θα περίμεναν. Υπάρχουν βέβαια αρκετά ερωτηματικά για το αν θα παραμείνει το ρόστερ της όπως είναι, αφού φημολογείται πως μερικά από τα βασικά στελέχη της εντεκάδας της είναι στο στόχαστρο αρκετών ομάδων. Παρ’ όλα αυτά δεν φάνηκε να την επηρεάζουν καθόλου στο παιχνίδι της, όπως επίσης δεν αναμένεται να την επηρεάσει η απουσία του Λόουζα που ακόμα ταλαιπωρείται από τραυματισμό.