* 3η αγωνιστική.

* Over 2,5 οι 7/8 τελευταίες συναντήσεις τους, οι 4 με G/G.

* Η Βέστερλο πέτυχε πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους.

* Στην κανονική διάρκεια: Βέστερλο-Μέχελεν 2-3 (26/08), Μέχελεν-Βέστερλο (3-1 (09/03).

Δείτε τα Προγνωστικά Βελγίου

ΜΕΧΕΛΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από τη Σεντ Τρούιντεν εντός με 3-2, με σοκαριστική ανατροπή. Προηγήθηκε με 2-0 με Μπέιτς (45’+3) και Μπασέτ (56’), δέχτηκε ανατροπή από δύο γκολ του Ίτο (67’, 89’) και ενδιάμεσα ένα του Κόιτα (76’).

Αφελής και το πλήρωσε και δεν είναι πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. Το είχε υπό πλήρη έλεγχο το ματς μέχρι να δεχτεί το πρώτο γκολ, από ‘κει και πέρα χάθηκε από τον αγωνιστικό χώρο και έχασε ακόμα και το βαθμό.

Πολύ σημαντική απώλεια που την αφήνει πίσω στη μάχη για την πρώτη θέση και το μπαράζ για το Κόνφερενς Λιγκ. Ωστόσο πλέον θα πρέπει να δείξει ότι έχει τα ψυχικά αποθέματα για να επιστρέψει στη μάχη, την πρώτη φορά, όταν έχασε τα πλέι οφ του πρωταθλήματος με ένα γκολ στις καθυστερήσεις, το έπραξε, δεύτερη φορά θα είναι ακόμα πιο δύσκολο να επανακάμψει ψυχολογικά.

“Εξακολουθούμε να θέλουμε να κάνουμε ό,τι περισσότερο μπορούμε στα πλέι οφ ΙΙ, η πρώτη θέση είναι κάτι που ακόμα μπορούμε να το καταφέρουμε” τόνισε ο Χάσι, ο οποίος σε σχετική ερώτηση πρόσθεσε πως οι παίκτες του θα μάθουν από το πάθημα με τη Βέστερλο. Ο Αλβανός τεχνικός εντόπισε το πρόβλημα στην άμυνα, χαρακτήρισε απαράδεκτο το γεγονός ότι η ομάδα του δέχτηκε πέντε γκολ σε δύο παιχνίδια στα πλέι οφ ΙΙ.

Μαζικές επιστροφές, έξω μόνο οι μακροχρόνιοι απόντες που δεν υπολογίζονται γενικότερα για τη σεζόν.

Μέχελεν Στατιστικά

* Στα 6 τελευταία μετράει 5 over 2,5, τα 4 με G/G.

* Πέτυχε πρώτη γκολ στα 5/7 τελευταία.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΒΕΣΤΕΡΛΟ

Προηγούμενο ματς: Ήττα από τη Γάνδη εντός με 0-3. Δέχτηκε δύο κολλητά γκολ στο πρώτο ημίχρονο από Γκάντελμαν (22’) και Τισουνταλί (24’), έμεινε με δέκα παίκτες στο 37’ λόγω αποβολής του στόπερ Χαϊνταρά, στις καθυστερήσεις ο Γκάντελμαν έκανε το 0-3.

Σαν να μην έγινε από πλευράς της το παιχνίδι με τη Γάνδη. Η δικαιολογία του αριθμητικού μειονεκτήματος δεν στέκεται, έχανε ήδη με 0-2 και η αντίπαλος έκανε ό,τι ήθελε στο παιχνίδι, από την αρχή ως το τέλος έμοιαζε με ομάδα άλλης κατηγορίας.

Της αρκεί το ότι μπήκε στα πλέι οφ ΙΙ και σώθηκε, ήταν δεδομένο ότι δεν θα έχει μεγάλες βλέψεις σε αυτή τη διαδικασία. Η αποπομπή Ντε Μιλ έκανε τα πράγματα ακόμα χειρότερα, είναι σαφές πως οι παίκτες τον ήθελαν και ο υπηρεσιακός Μπαρτ Γκορ, όσο μεγάλο όνομα κι αν αποτέλεσε ως ποδοσφαιριστής, δεν μπορεί να εμπνεύσει τον ίδιο σεβασμό με τον προκάτοχό του.

Πλήρως αποπροσανατολισμένος ο Γκορ, έδειξε την αποβολή ως την κύρια αιτία της ομάδας του. Ωστόσο έκανε ένα καλό που σίγουρα του επιτρέπει να κερδίσει κάποιους πόντους εκτίμησης στα αποδυτήρια, κάλυψε πλήρως τον στόπερ Χαϊνταρά για ένα εντελώς αψυχολόγητο φάουλ που επέφερε την αποβολή του.

Τιμωρημένοι ο στόπερ Χαϊνταρά και ο χαφ Μάντσεν.