*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Κόβεντρι-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Γουίγκαν με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ίγκαν στο 8’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Σαρπ στο 56’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπρόντχεντ στο 65’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Πολύ καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, είχε τον έλεγχο του αγώνα και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ανοίγοντας από νωρίς το σκορ. Στην αρχή της επανάληψης κατάφερε να βρει και δεύτερο γκολ, όμως η αδράνεια που έβγαλε λίγο αργότερα, της κόστισε, αφού οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν, μειώνοντας.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, βρίσκοντας μπροστά της την ανεβασμένη Κόβεντρι. Έχει το πλεονέκτημα έδρας και έχει δείξει πολύ καλά στοιχεία μέχρι στιγμής μπροστά στο κοινό της, σκοράροντας με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, αλλά παράλληλα δύσκολα κρατάει ανέπαφη την εστία της, κάτι που της κόστισε πολύτιμους βαθμούς μέχρι στιγμής και την κράτησε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Παραμένει στο κυνήγι του τίτλου, αφού είναι μόλις στο -3 από την πρωτοπόρο Μπέρνλι, ενώ προσπαθεί να αποκτήσει και μια ασφαλή διαφορά από τις χαμηλότερες θέσεις, ώστε να εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Γκιόκερες με πέναλτι στο 90+3’.

Πολύ καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για την Κόβεντρι. Είχε τον έλεγχο στο ματς από την αρχή ως το τέλος, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και απειλώντας με τις περισσότερες από αυτές την αντίπαλη εστία, βρίσκοντας στις καθυστερήσεις του αγώνα το γκολ που της έδωσε το τρίποντο. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σχεδόν καθόλου, με τους φιλοξενούμενους να μην απειλούν ιδιαίτερα την εστία της.

Με ψυχολογία στα ύψη ύστερα από το αποτέλεσμα της προηγούμενης αγωνιστικής, θέλει ιδανικά σήμερα να κάνει μια αντίστοιχη εμφάνιση ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Είναι σε καλή κατάσταση, το έδειξε και στις τρεις αγωνιστικές που έδωσε ως τώρα μετά τη διακοπή, παρ’ όλο που δεν απέσπασε τα επιθυμητά αποτελέσματα σε όλες. Είναι εξαιρετική σε ότι αφορά το επιθετικό της κομμάτι, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια στις περισσότερες αναμετρήσεις της, αλλά παράλληλα είναι τρομερά επιρρεπής σε λάθη αμυντικά, τα οποία σπανίως μένουν ανεκμετάλλευτα από τις αντίπαλες ομάδες.