13η αγωνιστική

*Αήττητη η Μπράγκε στα έξι τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Σούντσβαλ, έχοντας επικρατήσει στα 4/6 μεταξύ τους.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα προγνωστικα παμε στοιχημα την Κυριακή 23/06

ΜΠΡΑΓΚΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Τρέλεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 83ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μπράγκε, μετά και το εντός 1-0 επί της Έστερ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάνε Μίαν φιλοξενήθηκε από την Τρέλεμποργκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της σε ένα σχετικά κακό ποιοτικά παιχνίδι, δεχόμενη το μοναδικό τέρμα προς το φινάλε.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές, έχοντας προηγηθεί αυτές από Ντέγκερφορς (0-1 εντός) και Ούτσικτενς (1-0 εκτός). Μοιράζεται έτσι την έκτη θέση με την Τρέλεμποργκ, της οποίας και υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Μια ήττα στα πέντε φετινά εντός της (3-1-1).

Μπράγκε Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έργκριτε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 19ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 63′ με τον Παλομίνο.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και εννέα παιχνίδια η Σούντσβαλ, στα οποία είχε τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ίον Ντόρος φιλοξενήθηκε από την Έργκριτε, με την οποία μοιράστηκαν από ένα βαθμό, μετά και το τελικό 1-1. Βρέθηκε πίσω από νωρίς σε ένα πρώτο ημίχρονο με λίγα πράγματα, το ματς άνοιξε μετά την ανάπαυλα, με την ίδια να φέρνει το ματς στα ίσα λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Πρώτος βαθμός μετά τις δυο ήττες από Τρέλεμποργκ (3-2 εκτός) και Χέλσινγκμποργκ (1-3 εντός), έφτασε τους εννέα συνολικά και παραμένει ουραγός στο τρέχων πρωτάθλημα. Αγνοεί το διπλό στις έξι φετινές εξόδους της, έχοντας ηττηθεί στις 5/6.