*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Γουέστ Μπρομ-Λέστερ 1-2.

✅ Δείτε όλα τα σημερινά παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα ✅

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Πλίμουθ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Μπουντού στο 21’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Παρά το γεγονός ότι είχε την κατοχή της μπάλας σε υψηλά ποσοστά, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και πίεσε έντονα, δεν ήταν καθόλου αποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά άφησε κενά, τα οποία εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχοι, σκοράροντας στο πρώτο ημίχρονο.

Πολλά και διαδοχικά τα στραβοπατήματά της το τελευταίο διάστημα, με αποτέλεσμα να μην βρίσκεται έστω και προσωρινά στην κορυφή τους βαθμολογικού πίνακα. Βρισκόταν στην 1η θέση σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος, έχοντας φτάσει και σε διψήφια διαφορά, όμως φαίνεται να έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, καθώς δείχνει να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, μετρώντας αυτή τη στιγμή εφτά σερί παιχνίδια. Στο -1 από την πρωτοπόρο Ίπσουιτς, έχοντας όμως και μία αγωνιστική λιγότερη.

Λέστερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΕΣΤ ΜΠΡΟΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Εκουά στο 45+2’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για τη Γουέστ Μπρομ. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ακόμα λιγότερες και δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Έμεινε με παίκτη λιγότερο λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται άμεσα, παίρνοντας κεφάλι στο σκορ στις καθυστερήσεις.

Μια εντελώς διαφορετική εμφάνιση πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να έχει ελπίδες για θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Λέστερ. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα και δεν αναμένεται να την επηρεάσει ιδιαίτερα η ήττα από τη Σάντερλαντ, αφού βρίσκεται ακόμα εντός στόχου και δεν κινδυνεύει άμεσα να βρεθεί εκτός. Αναμένεται να δεχθεί πίεση, θα πρέπει να δείξει προσοχή στα αμυντικά της καθήκοντα, καθώς υποκύπτει εύκολα, ειδικά όταν αγωνίζεται μακριά από το γήπεδό της.