*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουίμπλετον με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκόντεν με πέναλτι στο 17’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπούγκιελ στο 86’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ΜακΛιν στο 90+2’.

Ήττα για την Κόβεντρι και αποκλεισμός από τη συνέχεια του κυπέλλου, παρά την καλή της εμφάνιση. Είχε πολλές ευκαιρίες, αλλά κατάφερε να βρει δίχτυα μόνο με μία από αυτές. Αμυντικά έβγαλε αστάθειες στην επανάληψη, με τους γηπεδούχους να το εκμεταλλεύονται πλήρως, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Αυτός θα είναι ο πρώτος της εντός έδρας αγώνας για τη φετινή χρονιά και θέλει φυσικά να τον συνδυάσει με τρίποντο. Απέναντί της βρίσκει ένα εκ των φαβορί για την άνοδο, όμως ο στόχος της είναι να αποδείξει πως παρά τις αποχωρήσεις, μπορεί να σταθεί στο ύψος των περιστάσεων, παλεύοντας και φέτος να βρεθεί στα πλέι-οφ.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 2-3, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Χαράτ στο 4’, όμως έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Χέντλι στο 13’. Το 1-1 πέτυχε ο Σιλβέρα στο 20’ και το 1-2 ο Τζόουνς στο 63’. Το 1-3 έκανε ο ΜακΓκρι στο 82’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάντλιν στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση και νίκη-πρόκριση για τη Μίντλεσμπρο. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε πίσω στο σκορ, όμως στη συνέχεια απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Το εκμεταλλεύτηκε πλήρως φέρνοντας το ματς στα ίσα πριν το ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη «καθάρισε» την υπόθεση πρόκριση βρίσκοντας ακόμα 2 φορές δίχτυα.

Με γνώμονα αυτή τη νίκη και παράλληλα την ξεκούραση που είχαν οι περισσότεροι παίκτες της, έρχεται στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να κυνηγήσει την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Μπορεί να μην έδειξε πολλά θετικά στοιχεία από την προετοιμασία της ως τώρα, όμως φαίνεται σιγά σιγά να βρίσκει ρυθμό. Η απουσία του Άκπομ είναι σίγουρα πλήγμα, αλλά απέδειξε πως έχει κι άλλους παίκτες που μπορούν να τη βοηθήσουν τόσο στη δημιουργία, όσο και στο σκοράρισμα.